Galéria(12)

Zdvojené okná od Internorm

Partneri sekcie:

Internorm zdvojené okná sú svojho druhu jedinečné na trhu okien.

Integrované tienenie medzi tabuľami zdvojeného okna

Pri týchto oknách je žalúzia integrovaná v okne pred izolačným trojsklom a tým intenzívnejšie zabraňuje prehrievaniu skla a prechodu tepla do miestnosti. Zároveň plní aj funkciu pred neželaným pohľadom. Žalúzia je zvonku chránené predsadenou tabuľou skla pred vetrom, počasím a znečistením. Ovládanie žalúzie je možné klasicky – mechanicky pomocou retiazky, elektromotorom alebo pomocou fotovoltaického modulu – Internorm I-tec Tienením.

Internorm I-tec Tienenie

I-tec tieniace systémy zabezpečujú vďaka fotovoltaickému modulu a akumulátoru ideálnu klímu v miestnosti – úplne bez dodatočného zásobovania prúdom! Vďaka automatickému režimu sa napr.žalúzie pri východe slnka samy otvárajú a pri západe slnka samy zatvárajú.

I-tec Tienenie okrem toho meria automaticky teplotu. V zime je tak možné napríklad optimálne využiť teplo zo slnečného žiarenia, pretože žalúzie zostanú otvorené. Tým sa zredukujú náklady na vyhrievanie a zabezpečí sa perfektná ochrana pred slnečným žiarením bez veľkých nákladov.

Rez Internorm zdvojeného okna KV440 – dizajnový štýl Ambiente

Vďaka I-tec Smart Window aplikácii môžete ovládať Vaše vetranie, tienenie a otváranie nadsvetlíkov pohodlne cez aplikáciu na Vašom smartfóne alebo tablete. Stačí zopár ťuknutí prstom a môžete si podľa potreby nastaviť objem výmeny vzduchu vetrania alebo sklon lamiel žalúzií. Okrem toho Vám inteligentný hlásič otvorenia okien ukáže presný stav otvorenia Vašich okien a premení Váš domov na skutočný smart home!

4-násobná ochrana v jednom okne

Zdvojené okná od Internorm spájajú hneď štyri výhody v jednom okne:
1. Tieniaca technika
Na výber máte žalúziu, plisovanú roletku alebo dvojito plisovanú roletku Duette®. Tieto sa nachádzajú medzi tabuľami skla. Tým nie sú potrebné žiadne dodatočné stavebné úpravy. Žalúzie sú vhodné nielen v spustenom stave ako perfektná tieniaca technika, ale nastavením sklonu lamiel umožňujú presné dávkovanie dopadajúceho svetla.

2. Pohľadová ochrana
Žalúzie a plisované roletky Vás chránia pred nežiadúcimi pohľadmi. Vynikajúcu ochranu pred nežiadúcimi pohľadmi zvonku Vám ale ponúka dvojito plisovaná roletka Duette®. Hliníková vrstva týchto dvojito plisovaných roletiek neprepustí takmer žiadne svetlo a tak vytvorí dokonalé zatmenie v miestnosti.

3. Tepelná izolácia
Tienenie zabudované v ráme okna zaisťuje vynikajúcu U-hodnotu. Plast-hliníkové zdvojené okno KV 440 tak dosahuje UW-hodnotu až 0,64 W/(m2K). Drevo-hliníkové zdvojené okno HV 350 dokonca UW až 0,60 W/(m2K)

4. Zvuková izolácia
Obzvlášť v blízkosti ulíc s hlučnou dopravou je zvuková izolácia okna veľmi dôležitá. A tu taktiež bodujú Internorm zdvojené okná. KV 440 dosahuje zvukovú izoláciu až do 45 dB, HV 350 dokonca až do 47 dB.

Internorm zdvojené okná sú dostupné v materiáloch drevo-hliník a plast-hliník:

Plast-hliníkové zdvojené okno KV 440

Rez Internorm zdvojeného okna KV440 – dizajnový štýl Ambiente
Rez Internorm zdvojeného okna KV440 – dizajnový štýl Ambiente |

Nielen integrovaná tieniaca technika a riadenie pomocou energeticky sebestačného I-tec Tienenia robia z tohto zdvojeného okna výnimočný produkt. Taktiež je tu možné zabudovanie I-tec Vetrania. Do rámu okna je integrované vetranie, ktoré je možné riadiť osobitne v každej miestnosti a podľa individuálnych požiadaviek. To je hlavná výhoda oproti centrálnej klimatizácii v dome.

Plast-hliníkové zdvojené okno KV 350


Hoci sa tieniaca technika nachádza už priamo v okne medzi tabuľami skla, KV 350 je stále úzke okno. Úzka konštrukčná hĺbka tohoto zdvojeného okna je 74 mm a tým je vhodné takmer pre každú stavebnú situáciu, čo je výhodou hlavne pri rekonštrukciách.

Drevo-hliníkové zdvojené okno HV 350


Drevo prináša stále viac prirodzenosti a útulnosti do Vášho domova. Aby však drevo zostalo chránené pred poveternostnými vplyvmi, nachádza sa z vonkajšej strany na zdvojenom okne HV 350 hliníkový kryt. Tento je dostupný v mnohých farbách. Medzi tabuľami skla sa nachádza tieniaca technika – taktiež chránená pred vetrom a počasím. Vysoko tepelnoizolačná termopena, ktorá sa nachádza medzi drevom a hliníkovým krytom, zabezpečuje dodatočne vynikajúcu tepelnú izoláciu.

 

Zdvojené okná sú kombinovateľné so všetkými ostatnými plast-hliníkovými ako aj drevo-hliníkovými oknami od Internorm a sú dostupné v rôznych Internorm dizajnových štýloch – od plošne lícujúcich, čistých tvarov typických pre moderný štýl studio až po oblé, tradične tvarované, typické pre klasický, elegantný štýl ambiente.

 

Viac informácií získate na www.internorm-okna.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti Internorm s.r.o.