WPC terasy 07
Galéria(9)

Zárukou kvalitnej terasy z WPC je osvedčený výrobca dosiek

Partneri sekcie:

Terasy WoodPlastic® zo stredočeských Bukovan sú vyrábané za pomoci americkej laserovej technológie zo zmesi čistého dreva a zdravotne nezávadného polyetylénu PE-HD, ktorý je 100% recyklovateľný. Vďaka ich vysokej kvalite a tiež profesionálnej práci partnerov a montážnikov spoločnosti WPC – Woodplastic ich oceňuje už viac ako 10 000 spokojných zákazníkov po celom svete.

Dosky WoodPlastic® odolávajú všetkým rozmarom počasia – dažďu, snehu, mrazu aj UV žiareniu – sú minimálne nasiakavé a rezistentné voči bazénovej chémii i slanej vode. Na ich protisklzovom povrchu sa netvoria triesky ani štepy a vďaka plnému profilu sa nekrútia, nedrobia a nelámu.

WPC terasy 03
WPC terasy 02
WPC terasy 01
WPC terasy 08
WPC terasy 07
WPC terasy 06
WPC terasy 05
WPC terasy 04

Nielen výroba, ale aj dokonalý servis

Rovnako ako funkčné vlastnosti je dôležité i estetické hľadisko a vo firme WPC – Woodplastic si dávajú veľmi záležať na tom, aby ich terasy pôsobili dostatočne reprezentatívne. Záujemcovia si môžu vybrať z veľkého množstva rôznych druhov povrchov príjemných na dotyk a z prirodzene pôsobiacich farebných odtieňov.

Drevoplastové dosky od spoločnosti WPC – Woodplastic nie sú o kompromisoch a preto patria k najlepším na trhu. Ale to, čo robí z ponuky českého výrobcu jedinečnú záležitosť, sú jeho certifikovaní partneri a zruční montážnici.

WPC terasy 04

Skúsení profesionáli Vás osobne a bezplatne navštívia kdekoľvek na Slovensku. Pomôžu Vám vybrať najvhodnejšie dosky, zadarmo vypracujú návrh terasy a predbežnú kalkuláciu a zoznámia Vás s podrobnosťami montáže.

Dosky WoodPlastic® sú 100% recyklovateľné

V súčasnosti je možné recyklovať menej ako polovicu všetkých druhov plastov. Preklad anglického termínu Wood-Plastic Composite by mohol zvádzať k predstave, že kvalitné WPC sa môžu vyrábať z akejkoľvek „umelej hmoty“ vrátane mäkčených plastov. Ale rad popredných výrobcov, napríklad spoločnosť WPC – Woodplastic, sa im vyhýba.

WPC terasy 06

Hlavným dôvodom je to, že napríklad všadeprítomné PVC je možné znovu použiť iba v rámci tzv. downcyclingu, ktorého výsledkom je menej kvalitná hmota. A práve niekde tu možno vystopovať problém mnohých drevoplastových dosiek dovážaných predovšetkým z Ázie. Lacná technológia výroby, snaha ušetriť na materiáli nie celkom jasného zloženia a len ťažko vystopovateľný výrobca, to je pre kvalitu terasy zlá kombinácia.

V prípade takýchto produktov nie je výnimkou, že čoskoro dochádza k ich krúteniu, drobeniu, ale aj ku zmenám odtieňa. Riešením je staviť na overeného výrobcu, ktorý je schopný garantovať kvalitu zmesi a použitú technológiu tak, ako to robí spoločnosť WPC – Woodplastic.

WPC terasy 01

Ďalšie informácie o produktoch WoodPlastic®, inšpiratívne fotografie, praktické odporúčania, kontakty na predajcov a oveľa viac nájdete na www.woodplastic.sk.

ZDROJ: PR článok spoločnosti WPC – WOODPLASTIC a.s.