791 D026

Skyforce – štýlové sklenené zábradlie

Partneri sekcie:

Všeobecne rastúca priazni sa v súčasnej architektúre tešia veľké presklené plochy, ktoré dokonale presvetlí interiér a navyše ponúknu užívateľovi väčšie pohodlie. Preto sú populárne nielen veľkoformátová okná, ale aj dvere na čele s HS portály.

Veľké okenné prvky s otváraním sa však používajú aj vo vyšších poschodiach budov a rodinných domov, napríklad v prípade tzv. „Francúzskych balkónov“, ktoré okrem iného oživujú dizajn fasády. Aby boli tieto prvky v každej stavebnej situácii bezpečné, prichádza spoločnosť REHAU s novinkou v podobe minimalisticky vykonaného skleneného zábradlia – Skyforce.

Vďaka nemu je možné bezpečne vetrať aj pri otvorenom krídle, najmä v horných poschodiach domov. Súčasne však môže Skyforce plniť funkciu dizajnového prvku fasády objektu. Zábradlie je certifikované pre všetky okenné systémy REHAU, to znamená GENEO, SYNEGO i Brillant/Euro 70.

791 D021
Zdroj: REHAU

Sklenené zábradlie sa upevňuje priamo k plastovým profilom pomocou „neviditeľných“ skrutiek schovaných pod krycou lištou. Výhodou je, že upínacie profil môže byť pred pripravený už vo fáze výroby, čo zjednodušuje a urýchľuje pracovný postup pri vlastnej montáži okien.

Tento technický detail samozrejme nijako nenarušuje dizajn, respektíve celkovo priaznivý dojem. Systém bol navrhnutý tak, aby splnil účel a súčasne tvoril s profilmi REHAU dokonalú harmóniu. Elegantný Skyforce môže byť používaný so zasklením do výšky 1000 milimetrov so sklom hrúbky 12,76 až 21,52 milimeter.

791 D022
Zdroj: REHAU

www.rehau.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti REHAU s.r.o.