Galéria(5)

Poctivý materiál na každú stavbu

Partneri sekcie:

Plánujete stavbu rodinného domu? Potom máte pred sebou náročné obdobie, ktoré však bude korunované vaším vysnívaným príbytkom. Či už si stavbu budete realizovať sami alebo to prenecháte odborníkom, musíte sa rozhodnúť, z akého materiálu si ju postavíte.

Robte všetko, čo si vysnívate. My vám na to dodáme materiál, ktorý potrebujete.

Všetko, čo potrebujete na hrubú stavbu, nájdete v spoločnosti Leier. Ponúka široký sortiment kvalitných stavebných materiálov pre kompletnú hrubú stavbu – od studne, cez tehly, stropné systémy, komíny až po strešnú krytinu. Takže sa nemusíte obmedzovať vo svojich stavebných projektoch.

Durisol DSs 45 12 NOVINKA

Na náš poctivý materiál a dlhoročné skúsenosti sa môžete spoľahnúť.

Vybrať si môžete z viacerých materiálov – od klasickej tehly, cez novšie stavebné materiály, ako je napríklad stavebný systém Durisol.

Niekto má historky, niekto poctivosťou píše históriu.

Vďaka dlhodobému poctivému vývoju vám prinášame moderný produkt, ktorý sa svojimi vlastnosťami zapíše do histórie. Durisol je ľahký na manipuláciu, má vynikajúce fyzikálne vlastnosti a vytvára zdravé prostredie pre vaše bývanie. Základnou surovinou na výrobu Durisolu je prirodzene obnoviteľný zdroj – drevná štiepka, do ktorej sa pridáva cement, voda a ďalšie mineralizačné komponenty.

Durisol ponúka všetky stavebno-fyzikálne výhody, ktoré sú zjednotené v kombinácii dreva s betónom. Má vynikajúce tepelno a zvukovo izolačné vlastnosti a vďaka svojmu masívnemu betónovému jadru dokáže výborne akumulovať teplo.

Výhodou stavebného systému Durisol je aj rýchlosť výstavby. Za jeden deň je možné postaviť až jedno podlažie domu. Durisolové tvarovky sa ukladajú na seba nasucho, pričom výplňový betón ich previaže a zároveň zabezpečí statiku celej konštrukcie.

Niekto o svojej tehle veľa hovorí. Za niekoho zase hovorí poctivá robota.

Medzi najpopulárnejšie a najviac používané stavebné materiály patrí nepochybne tehla. Tehla si vypaľovaním udržiava pevnosť a stabilný rozmer, vďaka čomu sú tehlové domy stabilné, bezpečné a oveľa ľahšie odolávajú aj prípadným otrasom.

Medzi jej pozitívne vlastnosti patrí aj nehorľavosť a odolnosť voči fyzikálnym aj chemickým vplyvom. Nie je však tehla ako tehla, aj tu sú viaceré druhy, z ktorých si môžete vybrať – či už ide o nebrúsené alebo inovatívnejšie brúsené tehly.

Nebrúsené tehly Leiertherm: sú kvalitným, ekologicky nezávadným a energeticky úsporným murovacím materiálom. Takýto druh tehly patrí medzi prvé známe stavebné výrobky. Za posledných 50 rokov však prešla „klasická tehla“ prevratnými technologickými zmenami, ktoré ešte vylepšili jej tepelnoizolačné vlastnosti.

Brúsené tehly LeierPLAN: predstavujú novú generáciu tehál, ktoré svojím tvarom umožňujú jednoduché, rýchle a presné murovanie hrubej stavby len s tenkou ložnou maltovou škárou 1 mm, čím sa výrazne usporí množstvo spotrebovanej malty.

Ako alternatíva malty sa môže na murovanie použiť aj špeciálne penové lepidlo LeierFIX. Murovanie s brúsenými tehlami LeierPLAN šetrí materiál a skracuje dobu stavby. Tieto brúsené tehly môžete použiť nielen na obvodové steny, ale aj na vnútorné nosné konštrukcie a priečkovkové tvarovky.

www.leier.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti Leier Baustoffe SK, s.r.o.