Dlhá životnosť betónovej strešnej krytiny od KM Beta
Galéria(3)

Dlhá životnosť betónovej strešnej krytiny od KM Beta

Partneri sekcie:

Pevná ako skala. Aby sa strecha nestala kameňom úrazu pri stavbe alebo rekonštrukcii domu, zvoľte si betónovú strešnú krytinu od KM Beta. Odolnosť, pevnosť a dlhá životnosť sú vlastnosti betónovej strešnej krytiny, pod ktoré sa v značnej miere podpisuje kamenná zložka betónu.— Inzercia spoločnosti KM Beta, a. s.—

Betónová strešná krytina od KM Beta dostáva svoje vynikajúce vlastnosti do vienka už vo výrobe. Vzniká spracovaním kvalitných prírodných materiálov: akostného portlandského cementu, kremičitého piesku, vody a pigmentov oxidu železa. Po pretvorení všetkých surovín na čerstvý betón, postupuje zmes do zariadenia, ktoré pracuje metódou ťahania – razenia. Odtiaľ vychádza zhutnený a vytvarovaný betón, ktorý sa reže na potrebný formát škridly. Ďalej sa materiál podrobí prípadnej povrchovej úprave a putuje do sušiarne. Tu sa 8 hodín vytvrdzuje na počiatočnú tvrdosť. Neustála kontrola kvality vstupných materiálov a dodržiavania správneho technologického postupu má mimoriadny význam z hľadiska dosiahnutia čo najvyššej odolnosti a trvanlivosti škridly.

Dlhá životnosť strešnej krytiny

Čas hrá v prospech kvality betónovej strešnej krytiny. Po opustení výroby je betónová škridla totiž iba na začiatku svojho vytvrdzovacieho procesu. Kvalita betónovej strešnej krytiny sa postupne vylepšuje a zvyšuje sa aj jej pevnosť. Preto sa jej životnosť odhaduje až na sto rokov. Pevnosť krytiny dôkladne chráni užívateľov pri krupobití či silnej búrke, ako aj pri mechanickom tlaku na strechu, napr. pri veľkom množstve snehu počas zimnej sezóny alebo pohybe na streche. Dlhú životnosť si strešná betónová krytina od KM Beta udržiava aj vďaka vysokej odolnosti proti agresívnym chemickým vplyvom okolitého prostredia. Pre svoju vysokú únosnosť, ktorá presahuje normou požadovaných 2 000 N, je vhodná aj do náročných klimatických podmienok. Nízka nasiakavosť betónovej škridly do 9 % je spôsobená nízkym počtom pórov v materiáli. Primárnou vlastnosťou vo vzťahu k dlhej životnosti strešnej krytiny je mrazuvzdornosť. Škridly od KM Beta dosahujú odolnosť pri cyklickom striedaní teploty 25 zmrazovacích cyklov.

Odolnosť škridly zvyšuje povrchová úprava. Kvalitná povrchová úprava zaisťuje nielen dlhú životnosť, ale aj rovnomernú farebnosť v celej ploche strechy a farebnú stálosť. KM Beta prifarbuje škridly viacerými farebnými odtieňmi vrátane čiernej. Povrchová úprava dvojitým akrylátovým nástrekom má dva varianty – matnú Elegant a lesklú Briliant. Novinkou je trojitý akrylátový nástrek Efekt, ktorý na streche vytvára zaujímavý vizuálny efekt. V sortimente však nájdete aj štandardnú škridlu bez povrchovej úpravy len s prefarbeným betónom.

Dlhodobá pohoda bývania

Identický tvar jednotlivých prvkov betónovej strešnej krytiny od KM Beta, ktoré do seba vďaka drážkam dokonale zapadajú, zabraňuje prenikaniu zrážkovej vody do interiéru. Krytina pôsobí ako prevencia proti poruchovosti strechy. Elimináciou nadbytočnej vlhkosti chráni hygienu vnútorného prostredia. Príjemné bývanie pod kvalitnou strechou je možné vďaka dobrým zvukovoizolačným vlastnostiam krytiny (nepočuť dopadajúci dážď, krytina nevibruje pri silnom vetre). Užívatelia zároveň šetria energiu, a tým aj svoje financie. Jej znamenité tepelnotechnické parametre pomáhajú udržať teplo vnútri a zabrániť jeho úniku. Presnosť a stálosť tvaru uľahčuje a urýchľuje kladenie krytiny. Správna montáž je popri správnom návrhu jedným z najdôležitejších faktorov ovplyvňujúcich kvalitu a dlhá životnosť strešného plášťa. Konzultanti z KM Beta, a. s., sú vždy pripravení a ochotní bezplatne poradiť – nielen pri návrhu, ale aj v realizačnej fáze.

Variabilnosť riešenia

Betónová skladaná strešná krytina zdobí nejednu modernú občiansku budovu. Vhodná je aj na rekonštruované objekty, vysokohorské chaty či priemyselné a hospodárske budovy. Variabilite architektonických návrhov sekunduje široký sortiment betónovej strešnej krytiny od KM Beta. Dokonalé naplnenie predstavy o dlhodobo príjemnom bývaní umožňuje výber z viacerých farebných i tvarových variácií. Tri tvary betónovej strešnej krytiny – KMB Beta, KMB Hodonka a KMB Bobrovka – sa vyrábajú v dvoch povrchových úpravách a niekoľkých farebných odtieňoch. Maximálnu funkčnosť strešného plášťu možno dosiahnuť uplatnením originálneho strešného príslušenstva a doplnkov. Všetky výrobky spĺňajú požiadavky najvyšších európskych štandardov a kvalít. Dlhá životnosť strešnej krytiny oprávňuje výrobcu KM Beta, a. s., ponúkať záruku na betónovú strešnú krytinu 30 rokov. Betónová strešná krytina od KM Beta je rozumnou investíciou, ktorá prináša dlhotrvajúcu spokojnosť a pohodu bývania.