Internorm titul 2000x1333 1
Galéria(13)

Čo očakáva zákazník od moderných okien?

Partneri sekcie:

Mali by chrániť pred vlámaním, vďaka ideálnej izolácii predchádzať tepelným stratám ako aj perfektným tienením udržiavať v miestnosti príjemnú klímu. Všetky tieto funkcie sú spojené v rôznych I-tec inováciách v oknách Internorm a môžu byť vďaka mnohým, individuálnym dizajnovým riešeniam perfektne prispôsobené zákazníkovi. Inovatívne a moderné okná spájajú ideálnym spôsobom rastúce požiadavky na dizajn, techniku, kvalitu a užívateľský komfort.

I tec Inovacie
I-tec Inovácie | Zdroj: Internorm
I tec Core Tenkézlepene drevené vrstvy lamiel sú extrémne pevné.1498x1000
I tec Core umožňuje realizovať veľké rozmery okien. 1498x1000 1
I tec Smartwindow moznosti ovladaniaiPhone iPad Gateway Internorm 1134x1000 1
I tec Tienenie Internorm okno s energeticky sebestačným tienením 2000x2000 1
I tec Vetranie princip vymeny vyduchu v okne s I tec Vetranim 1000x1038
Internorm uzamykanie I tec Secure
Internorm titul 2000x1333 1
Internorm I tec Vetranie pohľad zvonku1414x1000

I-tec Secure: Maximálna bezpečnosť

Technológia uzamykania I-tec Secure zaisťuje maximálnu bezpečnosť, vypáčenie okna je takmer nemožné. Namiesto obvyklých vyčnievajúcich uzamykacích čapov Internorm používa integrované klapky, ktoré uzamykajú krídlo okna s rámom. Tento patent je bezkonkurenčný v oknárskej branži a integrovaný do okna KF 520.

Integrované klapky tlačia pri uzamykaní na všetky strany vo vnútri rámu a ponúkajú tak maximálnu ochranu proti vlámaniu – dokonca až do bezpečnostnej triedy RC3. Uzamykacie časti kovania sa nachádzajú v ráme, čím zabezpečujú pekný, čistý vzhľad a taktiež uľahčujú čistenie a údržbu okna. Pozrite si krátke video, ako sa pokúšali Slováci vypáčiť okno s I-tec Secure.

Internorm uzamykanie I tec Secure
Internorm uzamykanie I-tec Secure | Zdroj: Internorm

I-tec Core

I-tec Core pozostáva z jadra, ktoré tvoria tenké, lepené drevené lamely a nachádza sa vo vnútri drevo-hliníkového okna HF 410. Na vonkajšiu stranu okna je použitý hliník odolný voči vplyvom počasia, ktorý chráni I-tec Core a drevo. Riešenia okien umožňujú zvoliť nielen farbu zvonku ale aj druh dreva – dub, jaseň, orech, smrekovec alebo smrek.

I-tec Core ponúka enormnú stabilitu, vysokú nosnosť, čo umožňuje vyhotovenie okien veľkých rozmerov a majú mimoriadnu odolnosť voči vlhkosti. Na výrobu sa používa výlučne drevo z trvalo udržateľného lesného hospodárstva certifikovaného pečaťou kvality PEFC.

I tec Core umožňuje realizovať veľké rozmery okien. 1498x1000 1
I-tec Core umožňuje realizovať veľké rozmery okien. | Zdroj: Internorm

I-tec Vetranie

Inovatívne I-tec Vetranie umožňuje vetranie miestností bez toho, aby sa museli okná otvoriť. Miestnosť je zásobovaná čerstvým vzduchom 24 hodín denne aj pri zatvorených oknách. Integrované vetranie zabezpečuje kontrolovanú výmenu vzduchu v miestnostiach a taktiež slúži na prevenciu vzniku plesní.

Integrovaný senzor vlhkosti rozpozná, keď je vlhkosť vzduchu v miestnosti príliš vysoká a úplne automaticky aktivuje vetranie. To je obzvlášť dôležité v miestnostiach s vysokou vlhkosťou, ako napríklad v kúpeľni alebo v kuchyni.

Obzvlášť na jar a v lete, keď kvitnú kvety a trávy a do vzduchu sa dostáva veľké množstvo peľu, je vetranie pre alergikov veľmi problematické. I-tec Vetranie má zabudovaný peľový filter, ktorý zabraňuje vniknutiu peľu, nečistôt a prachu do miestnosti.

I tec Vetranie princip vymeny vyduchu v okne s I tec Vetranim 1000x1038
Princíp výmeny vzduchu v okne s I-tec Vetraním | Zdroj: Internorm

I-tec Tienenie

I-tec tieniace systémy sa nachádzajú v Internorm zdvojených oknách a zabezpečujú vďaka fotovoltaickému modulu a akumulátoru ideálnu klímu v miestnosti – bez zásobovania prúdom! Vďaka automatickému režimu sa žalúzie pri východe slnka samy otvárajú a pri západe slnka samy zatvárajú.

V zime je možné napríklad optimálne využiť teplo zo slnečného žiarenia, pretože žalúzie zostanú otvorené. Tým sa zredukujú náklady na vyhrievanie a zabezpečí sa perfektná ochrana pred slnečným žiarením.

I tec Tienenie Internorm okno s energeticky sebestačným tienením 2000x2000 1
I-tec Tienenie Internorm okno s energeticky sebestačným tienením | Zdroj: Internorm

I-tec Zasklenie

I-tec Zasklenie umožňuje maximálnu stabilitu a bezpečnosť. Tabule skla sú čo najpresnejšie zabudované do rámu. Zvyšná špára medzi sklom a rámom okna sa vyplní lepidlom a následne zalepená štrbina sa skryje pod kryciu lištu. Tým vznikne neprerušená celoobovodová fixácia a okná sú optimálne tepelne a zvukovo izolované.

Podľa želania je možné si zvoliť medzi izolačným sklom, kaleným bezpečnostným sklom (ESG) a vrstveným, bezpečnostným sklom (VSG). ESG sklo sa pri pôsobení veľkej sily roztriešti na malé, črepiny s tupými hranami. Nebezpečenstvo poranenia je pritom minimálne. Do VSG skla sa umiestni medzi dve tabule skla robustná, pevná fólia. Pri rozbití skla zostanú črepiny nalepené na fólii, otvor zostane uzatvorený a nebezpečenstvo poranenia sa zníži.

I-tec Zasklenie - neprerušená celoobvodová fixácia okna s rámom
I-tec Zasklenie – neprerušená celoobvodová fixácia okna s rámom | Zdroj: Internorm

I-tec Insulation

Okná s perfektnou tepelnou izoláciou sú v dnešnej dobe absolútnou nevyhnutnosťou. Vďaka Internorm izolácii okien I-tec Insulation sa duté priestory okien vypĺňajú granulátom miesto peny, ktoré sa dostanú aj do najmenších medzier. Tento spôsob izolácie sa používa v plast-hliníkových oknách KF 410 a KV 440.

K utesneniu okien používa Internorm výlučne izolačné materiály bez chemických zlúčenín flóru, chlóru a uhľovodíku. Kvôli veľkému množstvu CO2 vylučovaného pri výrobe sú extrémne škodlivé pre životné prostredie a majú výrazný podiel na ničení ozónovej vrstvy.

Rôzne stupne tepelnej izolácie sa klasifikujú pomocou U-hodnoty. Čím je U-hodnota nižšia, tým je okno kvalitnejšie. Okná s I-tec Insulation dosahujú štandardne podstatne nižšie U-hodnoty ako bežné okná, čo svedčí o obzvlášť dobrej izolácii okna.

I tec Insulation Granulat 540x600
I-tec Insulation Granulát | Zdroj: Internorm

I-tec SmartWindow

Vďaka I-tec SmartWindow je možné ovládať vetranie, tienenie a otváranie nadsvetlíkov pohodlne cez aplikáciu na smartfóne alebo tablete. Stačí zopár ťuknutí prstom a podľa potreby si viete nastaviť objem výmeny vzduchu vetrania alebo sklon lamiel žalúzií. Okrem toho inteligentný hlásič otvorenia okien ukáže presný stav otvorenia okien a premení domov na skutočný smart home!

Pomocou aplikácie, ktorú si môžete zdarma stiahnuť z App Store alebo Google Play Store, je možné úplne jednoducho ovládať I-tec inovácie. Ovládanie svetla, vetrania, ako aj ovládanie okien môžete riadiť pohodlne v ktorúkoľvek dennú hodinu cez Vaše mobilné koncové zariadenie, a je jedno, či ste doma alebo na cestách.

I tec Smartwindow moznosti ovladaniaiPhone iPad Gateway Internorm 1134x1000 1
I-tec SmartWindow možnosti ovládania | Zdroj: Internorm

Viac informácií na www.internorm-okna.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti Internorm s.r.o.