Prebuďte dizajnový potenciál zašlej fasády

Partneri sekcie:

Vnímajte vzhľad budovy ako dôležitú súčasť celkového imidžu spoločnosti a zamerajte sa na jej prezentáciu. Čo keby zapadla do okolitého prostredia, no bola pritom neprehliadnuteľná?

Funkčné či izolačné nedostatky, fádna farba, zastaralý dizajn. Každý z týchto problémov môže byť dôvodom na to, aby ste začali premýšľať nad zmenou či rekonštrukciou fasády.

Nový vzhľad – nový rozmer biznisu

Fasáda dodá budove charakter a zároveň tvorí významnú položku v celkových nákladoch. Preto by ste jej mali venovať pozornosť a byť si istí, že stopercentne splní svoj účel. Vybrať vhodné opláštenie môže byť poriadny oriešok.

Zdroj: Foto: BoysPlayNice

Rozhodujúcim kritériom by mala byť nielen veľkosť budovy a výsledná cena, ale aj tepelno-izolačné vlastnosti opláštenia, odolnosť a životnosť. Na trhu je široký výber rôznych sendvičových panelov alebo kaziet, lamiel či dizajnových profilov v pestrých farebných a materiálových vyhotoveniach (oceľ, hliník, titánzinok, meď, bronz). Ako dodávateľa hľadajte spoločnosť s dlhodobými skúsenosťami a väčšími referenčnými projektami, ktoré budú istou zárukou profesionality.

Zdroj: Ruukki

Efektivita použitého materiálu

Nová fasáda pomáha oživiť nielen vzhľad budovy, ale predĺži aj jej vitalitu. Energetická účinnosť predstavuje jeden z najdôležitejších faktorov, na ktoré by ste sa mali zamerať. Môžete si vybrať napríklad vzduchotesné energy sendvičové panely, ktoré umožňujú znížiť energetické náklady budovy. Prispievajú k zníženiu emisií CO2, zlepšeniu energetickej triedy budovy a získaniu ďalších kreditov v certifikačných systémoch LEED a BREEAM.

Alebo aj kompletný fasádny systém Ruukki Forma, ktorý je ideálnym riešením pre rekonštrukciu opláštenia a ponúka nekonečné možnosti pri návrhu prevetrávaných fasád. Jeho výhodou je rýchle uzavretie objektu a ochrana budovy pred poveternostnými vplyvmi, kým dizajnový obvodový plášť je možné inštalovať neskôr. Pamätajte na to, že so zvýšením energetickej triedy stúpne aj celková hodnota nehnuteľnosti.

Zdroj: Ruukki 

Nechajte si poradiť

Rekonštrukcia fasády je najlepší spôsob, ako oživiť vzhľad budovy. Nové opláštenie bude na prvý pohľad reprezentovať vašu spoločnosť – klasicky elegantne alebo, naopak, vyzývavo. Odborníci dokážu do fasády premietnuť jedinečnosť pôdorysu budovy a jej lokáciu, rovnako aj osobitosť vášho podnikania.

Zdroj: Ruukki 

Než sa vrhnete na výber vhodného materiálu alebo rovno jeho nákup, poraďte sa s ľuďmi, ktorí majú s rekonštrukciami fasád skúsenosti. Medzinárodná spoločnosť Ruukki sa dlhodobo zameriava na zlepšenie energetických i vizuálnych vlastností komerčných a priemyselných budov na európskom trhu.

Ak teda hľadáte to najvhodnejšie riešenie, oslovte Ruukki, ktorej sa do starostlivosti zverili firmy, ako napríklad Volvo, Samsung, DHL, Ikea, Centrum bývania a dizajnu Kaštanová, SIKO alebo Kaufland.

www.ruukki.sk