Tehlové murivo dostalo biely náter. Celá stavba sa nesie vo večnom čierno bielom kontraste.

Stavebná firma v rodičovskom dome

Nová generácia obyvateľov sa rozhodla kompletne zrekonštruovať a rozšíriť rodičovský dom. Nevedeli si predstaviť, že by mali úplne vymazať pôvodnú tradičnú formu farmárskeho domu, ale nutne potrebovali väčšie priestory. Rodinný dom mal po novom slúžiť ako sídlo stavebnej firmy. Našli teda kompromis medzi jednoduchosťou a autenticitou.

Existujúcu stavbu „oholili“ až na základnú formu a pripojili k nej nové rozšírenie v podobe jednoduchého hranola. Moderná a čistá forma novej hmoty nesúperí s pôvodnou hmotou, ktorá si stále ponecháva čitateľný archetyp. Tehlové murivo navyše dostalo čerstvý náter bielou farbou, aby spolu moderné a tradičné ladili ešte lepšie.

Prestavba rodinného domu

Celá stavba je vo večnom kontraste čiernej a bielej. Do tejto kombinácie zapadajú nielen čierne rámy a kovania okien, ale aj vertikálne tieniace žalúzie Renson. Veľkoplošné zasklenia vytvárajú prepojenie s exteriérom a púšťajú dovnútra dostatok svetla, no aby sa aj počas horúcich dní v interiéri udržala príjemná teplota, museli sa doplniť externým tienením odolným proti vetru.

Toto tienenie tiež prispieva k modernému kompaktnému vyzneniu budovy. Celý jeho mechanizmus vrátane vodiacich líšt je ukrytý za omietkou. Nič z precíznosti detailov sa nestráca ani na rohovom okne, ktoré bolo zhotovené bez stĺpika – tieniace rolety Renson Panovista Max sa spájajú bez viditeľných káblov alebo líšt.

Tieniace rolety na rodinnom dome 3

ZDROJ, FOTO: RENSON