Nový smer vo farebnom dizajne

Zdroj: RENOLIT

Nové farby a vzory RENOLIT EXOFOL držia krok s Colour Road Trendservice. Trendy nevznikajú náhodou, či už v oblasti architektúry, v móde, vo farbách alebo v tvaroch. Sú odrazom spoločenských tém a spoločenskokultúrnych trendov.

RENOLIT Trendservice Colour Road sa do detailu venuje týmto subjektom, analyzuje ich v spolupráci s inštitútmi medzinárodných trendov a expertov na farby a odvodzuje od nich budúce farebné trendy v povrchových dizajnoch.

Vo výročnej správe o trendoch RENOLIT Corporate Design Management tím sumarizuje svoje zistenia a kategorizuje trendové farby do jednotlivých farebných svetov. Výročná správa o trendoch 2022/23 TRAVELLING INTO NEW DIMENSIONS (CESTOVANIE DO NOVÝCH DIMENZIÍ) obsahuje farebné svety Úroveň hlbokého oceánu a Úroveň vesmíru. Tieto poznatky využívame pri výbere farieb pre produkty RENOLIT EXOFOL v budúcnosti.

Keď priraďujeme farby k rôznym oblastiam použitia, Colour Road tím berie do úvahy špecifiká okolia. „Na oknách a fasádach majú farby tendenciu pôsobiť intenzívnejšie ako v interiéroch, pretože sú na priamom svetle a obklopené okolitými budovami,“ vysvetľuje odborníčka Clarissa Blümová.

Tiež je veľmi dôležité myslieť aj na dlhšiu „životnosť“ vonkajšieho povrchu budovy, pretože životnosť fasád alebo okenných dizajnov sa meria v desaťročiach.

Nové dekory kolekcie RENOLIT EXOFOL PFX Super-Matt potvrdzujú obľúbenosť duba.
Nové dekory kolekcie RENOLIT EXOFOL PFX Super-Matt potvrdzujú obľúbenosť duba. | Zdroj: RENOLIT

Nový dekor RENOLIT EXOFOL PX Yakisugi

RENOLIT EXOFOL PX Yakisugi otvára novú dimenziu v dizajne okien. Exotický a prirodzený vzhľad je inšpirovaný starou japonskou technikou konzervovania dreva – názov Yakisugi vychádza zo slov horieť a japonský céder.

Tepelné spracovanie otvoreným ohňom predlžuje životnosť dreva a dáva mu unikátny vzhľad. Čierna farba v novom dizajne, pretkaná striebristými odtieňmi, imituje tento zuhoľnatený povrch dreva a poskytuje zámerný kontrast k svetlým drevám, farbám a dizajnom.

Detektor je teraz možné použiť aj na identifikáciu kvality produktov RENOLIT EXOFOL
Detektor je teraz možné použiť aj na identifikáciu kvality produktov RENOLIT EXOFOL | Zdroj: RENOLIT

Nové farby pre matné a supermatné povrchy

Trend matných povrchov pokračuje. „Preto sme vytvorili kolekciu produktov RENOLIT EXOFOL PX Matt,“ hovorí produktový manažér Franz Josef Weber. Obsahuje celkovo 19 farieb vrátane desiatich odtieňov sivej – niektoré s jemným zeleným nádychom – a šiestich odtieňov hnedej, od terakotovej po čiernohnedú.

V novej kolekcii RENOLIT EXOFOL PFX Super-Matt sa odrážajú ďalšie dva trendy: stále silný dopyt po dubových dekoroch a stúpajúci trend smerom k teplým hnedým odtieňom. Dodatočná vrstva PVDF dodáva fólii mimoriadne hladký a vysokokvalitný efekt.

Vďaka opravným fóliám na mieru znižuje služba Servis fólií RENOLIT pracovnú záťaž pre zákazníka
Vďaka opravným fóliám na mieru znižuje služba Servis fólií RENOLIT pracovnú záťaž pre zákazníka | Zdroj: RENOLIT

Nové služby v oblasti povrchov

Okrem nových dekorov a inovácií produktov sa spoločnosť zameriava na služby. Servis fólií RENOLIT už dávnejšie rozšíril svoj sortiment o opravné fólie na mieru. „To nám umožňuje optimalizovať využitie vyrobených kotúčov fólií a zároveň znížiť množstvo práce, ktorú si vyžaduje zákazník, “ hovorí manažér oddelenia Harald Neunzehn a vysvetľuje ďalšie výhody tejto služby.

Okrem toho, servisné oddelenie teraz ponúka svoje workshopy zamerané na opravu a čistenie fólií online, čo výrazne uľahčuje školenie v podmienkach pandémie. RENOLIT tiež zhrnul tipy na správne čistenie okenných rámov v letáku a poskytuje k tomu aj čistiacu súpravu.

Webová stránka www.renolit.com/exteriorsolutions obsahuje ďalšie informácie pre spoločnosti vyrábajúce okná a pre vlastníkov budov.

Nový dekor RENOLIT EXOFOL PX Yakisugi vychádza zo starej tradičnej japonskej techniky na konzervovanie dreva.
Nový dekor RENOLIT EXOFOL PX Yakisugi vychádza zo starej tradičnej japonskej techniky na konzervovanie dreva. | Zdroj: RENOLIT

Bezpečnosť iného druhu ponúka identifikácia fólií pomocou značkovača a detektora. Značkovač patrí
k základnej výbave všetkých produktov RENOLIT EXOFOL a je to niečo ako fyzický odtlačok prsta, ktorý vypovedá o pôvode fólie.

Pomocou detektora je možné rozlíšiť RENOLIT od iných produktov, ale je možné identifikovať aj jednotlivé typy produktov RENOLIT EXOFOL. To umožňuje spoľahlivú detekciu falzifikátov a tiež kontroluje, či je nainštalovaný produkt RENOLIT EXOFOL vhodný pre príslušnú krajinu alebo príslušný región.

V prípade záujmu o uvedené služby nás kontaktujte e-mailom na: tabor@renolit.com.

Zdroj: PR článok RENOLIT Tábor s.r.o.