Partneri sekcie:

”Neviditeľný hrdina“ muzeálnych sklenených vitrín

image 97183 25 v1

Sklenené vitríny v múzeách chránia vzácne artefakty pred poškodením alebo narušením a zároveň ich vystavujú v tom najlepšom svetle. Sklo však niekedy – kvôli nežiaducemu odlesku alebo odrazu – môže vytvoriť nešťastné prekážky vo výhľade.

Antireflexná povrchová úprava skla Guardian Clarity™, „neviditeľný hrdina“ muzeálnych vitrín, pomáha návštevníkom lepšie sa sústrediť na exponáty. “Nevidieť” ho môžete v stánku #A080 Hall 03.2 na veľtrhu Exponatec, Medzinárodnom veľtrhu muzeálnych konzervácií a dedičstva, ktorý sa koná 22. – 24. novembra v Kolíne nad Rýnom v Nemecku.

Sklo guardian clarity

Sklo Guardian Clarity prepúšťa až 98 % svetla s odrazom menej ako 1 % v porovnaní so stavebným plaveným sklom, ktoré ponúka priepustnosť svetla 90 % a odraz 8 %. V kombinácii so skleneným substrátom Guardian UltraClear® prináša Guardian Clarity maximálnu priehľadnosť a súčasne redukuje nechcené odrazy a odlesky na minimum.

Sklo guardian clarity

MNHA (Národné múzeum histórie a umenia) v Luxembursku si vybralo sklo Guardian Clarity na zdôraznenie, ochranu a zachovanie viac ako 250 exponátov svojej výstavy mestskej archeológie, ktorá bola otvorená v júni 2017. Vzácne artefakty, nájdené na území mesta Luxemburg, vezmú návštevníkov na prehliadku životov obyvateľov mesta z čias stredoveku a novoveku.

Sklo guardian clarity

Pán Polfer, riaditeľ múzea MNHA, hovorí: „Plánovanie výstavy je hlavne o tom, ako to zapôsobí na ľudí; našou úlohou je predložiť im skutočné predmety. Pre múzeá je najlepšie také sklo, ktoré si ani nevšimnete, ktoré neruší návštevníkov pri obhliadke predmetov. Môžeme povedať, že so sklom Guardian Clarity je misia splnená. Náš scénograf nemal toľko práce s osvetlením, keďže nemusel bojovať s nežiaducim odrazom.“

Sklo guardian clarity

Ďalšie informácie o skle s povrchovou úpravou Guardian Clarity nájdete na stránke www.guardian-possibilities.com.

Guardian Glass pozýva návštevníkov veľtrhu Exponatec na stretnutie s „neviditeľným hrdinom“ muzeálnych sklenených vitrín.

MNHA (Národné múzeum histórie a umenia), Luxembursko, výstava mestskej archeológie.

(Fotografie Guardian Glass, LLC, © Frank Weber, GRDPR151)

Zdroj: PR článok spoločnosti Guardian Glass