Martin Hypký

Martin Hypký sa stal šéfom centrálneho stavebného úradu

Úrad pre územné plánovanie a výstavbu Slovenskej republiky má od štvrtka oficiálne svojho predsedu.

Vláda na svojom rokovaní vo štvrtok 26. mája na tento post vymenovala Martina Hypkého, bývalého štátneho tajomníka vicepremiéra pre legislatívu  Štefana Holého. Martin Hypký bol zodpovedný za novú stavebnú legislatívu – zákon o výstavbe a zákon o územnom plánovaní a za projekt nájomného bývania. Prijatím novej stavebnej legislatívy sa zriadil nový ostatný ústredný orgán štátnej správy na čele ktorého je predseda. uvádza sa v materiáli na rokovanie vlády.

Nový šéf šéfom centrálneho stavebného úradu vystúpi 16. júna vystúpi na treťom ročníku odbornej konferencie Development Summit 2022, ktorej témami budú verejný záujem v územnom plánovaní, nová stavebná legislatíva a nájomné bývanie.

Martin Hypký vyštudoval elektroenergetické a silnoprúdové inžinierstvo na Fakulte elektrotechniky a informatiky Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Získal titul MBA na Webster University vo Viedni a absolvoval manažérsky program zameraný na marketing a strategický predaj na University of Chicago Booth School of Business.

V rokoch 2000 až 2005 pracoval ako prevádzkovo – výrobný manažér v spoločnosti Semikron. V roku 2005 sa stal generálnym riaditeľom Odenberg Engineering. Po jej začlenení do skupiny Tomra Sorting v roku 2011 pôsobil na rôznych pozíciách vo vrcholovom vedení. V spoločnosti Tomra Sorting pôsobil do začiatku roka 2020. V júni 2020 sa stal štátnym tajomníkom podpredsedu vlády SR Štefana Holého.