Kubizmus sa vracia aj do slovenských kúpeľní

Rovnako ako sa často vracajú trendy v móde, tak sa radi vracajú aj trendy v interiéroch. Obnovenie starých štýlov je dnes moderné. Ak ste milovníci retro a zo starších filmov obdivujete vnútorné zariadenia vtedajších domovov, potom sa nechajte inšpirovať kubizmom – štýlom obrazov a línií.

Pre kubizmus sú typické geometrické vzory, ktoré majú za cieľ vyvolať dojem tretieho rozmeru. Ak premýšľate, ako by ste mohli designovo zostaviť vašu kúpeľňu, tak kubizmus je perfektnou voľbou. Aj keď sa hodí do akejkoľvek miestnosti, tak pre kúpeľne je obzvlášť vhodný, pretože robí miestnosť útulnú a navodzuje príjemnú atmosféru, čo je pre kúpeľňu, ako pre miestnosť určenú k relaxácii, dôležité. A dobrá správa je, že je vhodný aj pre naozaj malé priestory. Poďme sa teda zamerať na to, ako tento štýl vniesť do vašej kúpeľne.

Kubistické prvky v kúpeľni

Kubizmus do interiéru dostanete pomocou geometrie a spojovania objektov, čo môže byť skvele vyobrazené na kubistických obrazoch či tapetách. Pre kubizmus sa hodí hranaté vybavenie. Umývadlá do kúpeľne, vane, vodovodné batérie, toalety, nábytok, kúrenie alebo sprchové súpravy –všetko dnes zoženiete v hranatých tvaroch, ktoré dodajú potrebné ostré hrany, rohy a rovné plochy pripomínajúce geometrické tvary, ktoré sú pre kubizmus tak charakteristické.

Obkladačky sú obľúbené ako v modernejších štýloch, tak aj v tých starších a ani kubizmus nie je výnimkou. Nebojte sa poličiek neobvyklých tvarov. Tiež výklenky sú v súlade s kubizmom a zároveň vyzerajú moderne.

Zdroj: Shutterstock

Bez pravidiel

Kubizmus nemá prísne pravidlá a ponúka veľa priestoru k tomu, aby ste si sami určili, v akej miere ho budete chcieť mať v interiéri. Nikde nie je písané, že celá kúpeľňa musí byť zahalená len v kubistickom štýle. Vedľa kubizmu skvele vyzerajú aj moderné prvky, je teda veľmi jednoduché ho nakombinovať.

Taktiež je len na vás, či celá kúpeľňa bude zariadená v štýle prvej polovice minulého storočia alebo ju pojmete moderne. Kubizmus vyzerá skvele v retro štýle, ale tiež v modernom poňatí.

A aké zvoliť farby? Môžete si vybrať odtiene hnedej a béžovej, ktoré boli skôr v tomto slohu často používané, ale nie je to pravidlo. Kubizmus môžete vytvoriť aj za pomoci akejkoľvek inej farby – chcete výrazné a svietivé odtiene? Alebo dáte prednosť pastelovým farbám? Ale pamätajte si, aby ste to s množstvom farieb neprehnali, čím sa dostávame k poslednému bodu…

Zdroj: Villeroy & Boch

Minimalizmus

Ďalším plusom je, že nie je potrebné kubisticky ladené miestnosti preplácať. Menej je viac! Preto radšej stavte na jednoduchosť, s tou tento štýl pozdvihnete, zalichotíte mu a necháte ho vyniknúť.

Ako vás zaujali lomené hrany kubizmu v kúpeľni?

Zdroj: PR článok SANITINO s.r.o.