Inteligentná domácnosť vám zaistí pohodlie doma aj v záhrade

Zdroj: SERVIS CLIMAX

Chcete si doma dopriať skutočnú pohodu? Vytvorte si inteligentnú domácnosť a užívajte si nápadité riešenia, ktoré vám ušetria čas, starosti aj financie.

Do inteligentnej domácnosti môžete zapojiť osvetlenie, vykurovanie, zabezpečenie domu aj vonkajšie tienenie. Dokážu sa prispôsobiť vášmu životnému štýlu, dennej dobe aj počasiu.

Využite svoje zariadenie naplno s inteligentnou domácnosťou

Máte tablet alebo smartfón? Ponúkajú sa vám tak široké možnosti prepojenia s vaším domácim vybavením. Prostredníctvom inteligentnej domácnosti môžete ovládať svoj robotický vysávač, televízor, osvetlenie, termostat, zabezpečenie domu alebo napríklad vonkajšie tienenie.

Inteligentná domácnosť, alebo „smart home“, vám umožní vytvárať tiež pokročilé scenáre, ktoré sa po predchádzajúcom nastavení budú spúšťať automaticky. Môžete si napríklad nastaviť, že sa ráno s východom slnka samé vytiahnu žalúzie, zapne kúrenie, začne sa variť voda na čaj a z reproduktora zaznie váš obľúbený song. Taká ranná idylka vám určite zlepší náladu!

Vonkajšie žalúzie sa hodia na zatienenie veľkoformátových okien bytov aj rodinných domov | Zdroj: Climax.cz

Inteligentné tienenie je základ

Pokiaľ ste sa rozhodli investovať do vonkajšieho tienenia s motorickým pohonom, rozhodne sa vyplatí pripojiť ho k vašej inteligentnej domácnosti. V prípade motorického pohonu prepojíte svoje tienenie s inteligentným zariadením prostredníctvom systémov TaHoma® alebo Connexoon.

Systémy vám umožnia ovládať tienenie vo viacerých miestnostiach súčasne a synchronizovať ho s osvetlením či vykurovaním. Pomocou telefónu alebo tabletu môžete ovládať tak vonkajšie žalúzie, ako aj screenové či predokenné rolety.

Ovládanie žalúzií odkiaľkoľvek

Tradičným typom vonkajšieho tienenia sú predokenné žalúzie. Vďaka tomu, že je možné ich lamely naklápať, umožnia vám súčasne vetrať a regulovať prísun svetla. Vonkajšie žalúzie typu Z do seba vďaka svojmu tvaru dokonale zaklapnú a vytvoria v miestnosti aj úplné zatemnenie. Pri vytiahnutí tvoria len malý zväzok lamiel, takže nezaberú veľkú plochu okna. Žalúzie C-80 Vental majú zasa lamely prichytené v kovových háčikoch, vďaka ktorým nehrozí, že sa nechtiac pretočia.

Automatizácia a inteligentné ovládanie žalúzií vám zaistí príjemnú domácu klímu po celý rok. Prísun denného svetla budete mať neustále pod kontrolou aj vo chvíli, keď sa budete nachádzať mimo domova. Inteligentný systém vás bude navyše informovať aj o tom, či sa rolety alebo žalúzie v poriadku stiahli. Upozorní vás tiež na to, že sa v ich dráhe objavila prekážka.

Predokenné rolety sú efektívnou ochranou okien pred teplom, búrkou aj zlodejmi | Zdroj: Climax.cz

Bezpečnosť na prvom mieste – to platí aj pre vonkajšie tienenie

Vonkajšie tienenie je užitočné doplniť o slnečné snímače, ktoré zaistia stiahnutie žalúzií alebo roliet, hneď ako začne slnko páliť a hrozilo by prehriatie miestnosti. V zime sa za slnečného počasia naopak automaticky vytiahnu. Vďaka tomu ušetríte za vykurovanie.

Veterné snímače zasa stiahnutím vonkajšieho tienenia ochránia okná pred dažďom alebo krupobitím. Predokenné rolety môžete navyše vybaviť bezpečnostnou poistkou, ktorá zabráni nežiaducemu vytiahnutiu a sťaží tým prístup napríklad zlodejom.

Vonkajšie rolety sú efektívnou ochranou nielen pred slnkom, ale aj pred vetrom a prudkým dažďom. Fungujú tiež ako zvuková a tepelná izolácia. Ich lamely z hliníka alebo plastu sú ukryté v boxe, ktorý má hranatý, okrúhly alebo skosený tvar. Pokiaľ si rolety obstarávate do novostavby, môžete motor a horný nosič ukryť do podomietkovej schránky alebo ho nechať namontovať do prekladu. Rolety vďaka domu skvelo splynú s dizajnom celej stavby.

Predokenné rolety sú efektívnou ochranou okien pred teplom, búrkou aj zlodejmi | Zdroj: Climax.cz

S inteligentnou domácnosťou si užijete pohodu pod pergolou

Pokiaľ vlastníte pergolu, isto je dejiskom väčšiny letných udalostí – od rodinných osláv, cez grilovanie, až po spoločné obedy. Je to miesto priateľských stretnutí aj odpočinku. Nie je teda na mieste, aby vás rušilo nepríjemné nízke slnko alebo bočný vietor. Pred oboma vás spoľahlivo ochránia screenové rolety. Navyše vám zaistia súkromie pred pohľadmi susedov.

Screenové rolety môžete tiež zapojiť do svojej inteligentnej domácnosti. Vaše príjemné chvíle už potom nič nenaruší. Screenové rolety sa označujú tiež ako zvislé fasádne clony a okrem pergol nimi zatienite aj okná a veľké zasklené plochy, najmä pri moderných stavbách. Vyrábajú sa z kvalitných látok od európskych výrobcov, ktoré sú odolné proti vyblednutiu. Pokiaľ vaša pergola musí odolávať silnému vetru, obstarajte si zvislú fasádnu clonu Unirol. Roleta je vybavená zipsom, vďaka ktorému drží pevne v lište.

www.climax.cz

ZDROJ: PR článok spoločnosti SERVIS CLIMAX a.s.