Realizácia s fúkanou izoláciou Supafil Loft v obci Veľký Slavkov
Galéria(8)

Fúkaná izolácia vs. bežná izolácia. Ktorú si vybrať?

Cena izolácie hrá u zákazníkov rozhodujúcu úlohu. Aj v tomto prípade platí, že lacnejšia možnosť nemusí vždy znamenať najlepšiu voľbu. Ak sa rozhodujete medzi bežnou izoláciou a fúkanou izoláciou, poradíme vám, čo by ste mali pri výbere zvážiť a prečo si vybrať ako realizátora firmu AXA - PROPERTY – zatepľovacie centrum.

Bez medzier a tepelných mostov

Bojujete s únikom tepla v zime a prehrievaním domu v lete? Príčinou sú tepelné mosty vznikajúce na nesprávne zateplených miestach. Tvoria sa napríklad pri zatepľovaní striech. Väzníkové krovy pri bungalovoch často obmedzujú prístup a bránia detailnému uloženiu bežnej izolácie najmä v okolí múrov a prekladov.

Zateplenie stropu fúkanou izoláciou Isocell v obci Domaša
Zateplenie stropu fúkanou izoláciou Isocell v obci Domaša | Zdroj: AXA property

Minerálna vata, ktorú poznáme aj pod pojmom rolovaná vata, patrí k bežným stavebným izolačným materiálom. Nedokáže sa 100% prispôsobiť, fúkaná izolácia áno. Je bezšpárová. Vyplní každý detail, prispôsobí sa akémukoľvek tvaru a veľkosti priestoru. S ňou vznik tepelných mostov nehrozí. Vďaka svojej hustote poskytuje vynikajúcu tepelnú a zvukovú izoláciu, čím zvyšuje energetickú efektívnosť domu.

Kvalitné zateplenie s parozábranou na celý život

Pri rekonštrukcií či navrhovaní novostavby sa obráťte na odborníkov. Vyškolení špecialisti z Axa – Property zateplia priestor dôkladne aj na kritických miestach, a  zároveň kvalitne zhotovia vzduchotesnú parozábranu. Fúkanú izoláciu aplikujú rovnomerne bez medzier a škár po celej izolovanej ploche.

Aplikácia je rýchla, efektívna a bez zbytočného odpadu. Výhody novej izolácie si môžete užívať hneď po skončení prác. Zateplenie fúkanou izoláciou je spočiatku nákladnejšie, no účinky izolácie pocítite ihneď. Navyše ani po desiatkach rokoch nevykazuje žiadne známky degradácie. Axa-Property poskytuje na systémové riešenia záruku 25 rokov.

Doizolovanie bežnej izolácie v strope - eliminácia tepelných mostov v obci Veľký Blh, Supafil Loft
Doizolovanie bežnej izolácie v strope – eliminácia tepelných mostov v obci Veľký Blh, Supafil Loft |
Zateplenie stropu fúkanou izoláciou Supafil Loft
Zateplenie stropu fúkanou izoláciou Supafil Loft | Zdroj: AXA property

V každom prípade odporúčame zveriť izoláciu vašej strechy do rúk profesionálov. V opačnom prípade môžete zistiť, že platby za vykurovanie a chladenie sú podstatne vyššie a v lete dochádza k prehrievaniu priestoru, čo má za následok neodborné uloženie tepelnej izolácie.

Vysoká paropriepustnosť

Paropriepustnosť má priamy vplyv na životnosť strechy. Často podceňovanou súčasťou zatepľovacieho procesu je použitie vhodných fólií. Axa-Property používa paropriepustné, parobrzdné a parotesné fólie alebo fólie s variabilnou hodnotou SD, tzv. inteligentné fólie.

Zateplenie strechy fúkanou izoláciou Isocell + vzduchotesná parobrzda s latovaním v obci Myslava
Zateplenie strechy fúkanou izoláciou Isocell + vzduchotesná parobrzda s latovaním v obci Myslava | Zdroj: AXA property

Chýbajúca alebo nesprávne nainštalovaná parotesná fólia rapidne znižuje izolačné vlastnosti, preto musí byť realizovaná vzduchotesne. Tým sa zabráni lokálnemu prenikaniu vlhkého vzduchu do izolácie. Predídete tak kondenzu, sadaniu izolácie a veľmi rýchlej degradácii. Fúkaná izolácia umožňuje prirodzené odvetrávanie a reguláciu vlhkosti v konštrukcii.

Ekologické zateplenie 21. storočia

Prírodné materiály sú vyrobené z obnoviteľných zdrojov a šetria životné prostredie. Príkladom je fúkaná izolácia. Na rozdiel od bežných izolačných materiálov neobsahuje formaldehyd, VOC a ďalšie toxické chemikálie.

Proces zatepľovania strechy pomocou fúkanej izolácie v obci Spišské Vlachy

Proces zatepľovania strechy pomocou fúkanej izolácie v obci Spišské Vlachy | Zdroj: AXA property

V porovnaní s minerálnou vatou je ekologickejšia. Pri výrobe fúkanej izolácie sa vynaloží oveľa nižšia primárna energia ako pri výrobe minerálnej vaty. Hoci je počiatočná investícia vyššia, návratnosť investícií začnete pociťovať okamžite. Dokážete s ňou ušetriť až 50% nákladov, čo je pri bežných materiáloch nemožné.

Z dlhodobého hľadiska je fúkaná izolácia s parozábranou funkčná desiatky rokov.

Ak hľadáte ekologické, ekonomické a najmä spoľahlivé riešenie, vyberte si fúkanú izoláciu od firmy Axa – Property a užívajte si výhody moderného a komfortného bývania počas celého roka.

Zdroj: AXA property

realizator fukana izolacia axa property
fukana izolacia axa property
izolovanie fukana izolacia isocell axa property
Zateplenie stropu fúkanou izoláciou Supafil Loft
doizolovanie fukana izolacia supafil loft axa property
Zateplenie stropu fúkanou izoláciou Isocell v obci Domaša
Realizácia s fúkanou izoláciou Supafil Loft v obci Veľký Slavkov

Zdroj: PR článok AXA property