Fasády so vzhľadom dreva bez dreva

Fasádne obkladové pásy StoCleyer W.

Pozrite si v našom krátkom videu, ako jednoducho sa dá na fasáde dosiahnuť autentického dreveného vzhľadu pomocou obkladových pásov StoCleyer W.

Fasády s dreveným vzhľadom sú v súčasnosti veľmi žiadané. Ich realizácia pomocou drevených obkladov je však menej preferovaná kvôli vysokým nákladom, zložitej inštalácii a náročnej údržbe. Účinným riešením na vytvorenie autentického dreveného vzhľadu na vonkajších zatepľovacích systémoch sú obkladové pásy StoCleyer W.

Fasádne obkladové prvky StoCleyer W stačí jednoducho nalepiť na zatepľovací systém a pretrieť na požadovaný farebný odtieň. Nepotrebujú žiadnu dodatočnú údržbu, a navyše ich môžete mať v širokej palete farebných vzorov. Výsledkom je autenticky vyzerajúca drevená fasáda, ktorá bola realizovaná rýchlo, úsporne a bez nutnosti ďalšej údržby.

Obkladové pásy StoCleyer B sú esteticky príjemnou a finančne výhodnou alternatívou k drevenému obkladu fasád.
Obkladové pásy StoCleyer B sú esteticky príjemnou a finančne výhodnou alternatívou k drevenému obkladu fasád. | Zdroj: Tomáš Manina

Väčšia flexibilita pri plánovaní

Rozhodnutie obložiť fasádu materiálom StoCleyer W môžete urobiť v krátkom čase, pretože spôsob, akým je možné vykonať vonkajší zatepľovací systém, zostáva až po základnú vrstvu bez zmeny.

Obkladové prvky tiež vytvárajú veľký priestor pre kreatívny dizajn fasády – od vytvárania špecifických zvýraznených plôch až po celoplošné použitie pre autentický vzhľad dreveného domu.

Drevený dekor môže dotvárať celkový dojem z fasády na väčších či menších projektoch. Na bytovom dome Šibeník boli obkladové pásy StoCleyer W použité v kombinácií s kreatívnymi omietkami StoSignature imitujúcimi betón a bielou fasádnou omietkou StoSilco.
Drevený dekor môže dotvárať celkový dojem z fasády na väčších či menších projektoch. Na bytovom dome Šibeník boli obkladové pásy StoCleyer W použité v kombinácií s kreatívnymi omietkami StoSignature imitujúcimi betón a bielou fasádnou omietkou StoSilco. | Zdroj: Tomáš Malý

Jednoduchšia a bezpečnejšia je aj aplikácia obkladových pásov

Ako súčasť vonkajšieho zatepľovacieho systému sa fasádne obkladové prvky lepia na mieste rýchlo a bezpečne a spĺňajú všetky požiadavky stavebných noriem. V prípade montovanej stavby je možné prvky tiež ľahko spracovať vo výrobnom závode. Okrem polystyrénu môžete na zateplenie domu využiť tiež izolačné dosky alebo lamely.

Architektúra nového developmentu rodinných domov s názvom „Pod Babou“ je nadčasová vďaka dôslednému výberu materiálov. Najvýraznejším prvkom sú obkladové pásy StoCleyer W s dreveným vzhľadom.
Architektúra nového developmentu rodinných domov s názvom „Pod Babou“ je nadčasová vďaka dôslednému výberu materiálov. Najvýraznejším prvkom sú obkladové pásy StoCleyer W s dreveným vzhľadom. | Zdroj: Tomáš Slavík

Šesť dobrých dôvodov na využitie obkladových pásov so vzhľadom dreva StoCleyer W

  • dizajn obkladových prvkov je na nerozoznanie od skutočného dreva,
  • obkladové prvky môžu byť natreté v mnohých farebných odtieňoch a akcentoch,
  • v porovnaní so skutočným drevom nie sú potrebné žiadne pravidelné nátery na údržbu,
  • nie je nutná zložitá podkonštrukcia či komplikované riešenie detailov,
  • obkladové pásy sa jednoducho nalepia na fasádu a natrú požadovanou farbou,
  • absencia nákladných a zložitých konštrukcií prináša cenovo výhodné riešenie.
Obkladové pásy StoCleyer W sa dajú na zatepľovacích systémoch Sto veľmi dobre kombinovať s ďalšími povrchovými úpravami ako sú kreatívne omietky StoSignature, tehlové obklady StoBrick alebo trojrozmerné fasádne prvky StoDeco.
Obkladové pásy StoCleyer W sa dajú na zatepľovacích systémoch Sto veľmi dobre kombinovať s ďalšími povrchovými úpravami ako sú kreatívne omietky StoSignature, tehlové obklady StoBrick alebo trojrozmerné fasádne prvky StoDeco. | Zdroj: STO Slovensko

Chcete vedieť viac o obkladových pásoch so vzhľadom dreva StoCleyer W?

Pozrite sa na ukážky realizácií, vyžiadajte si produktové vzorky, cenovú ponuku alebo pomoc s technickým riešením. Naši obchodní poradcovia, projektoví manažéri a tím technickej podpory sú tu, aby Vám poskytli personalizovanú podporu od fázy návrhu a plánovania až po úspešné dokončenie stavby.

Kontakty a ďalšie užitočné informácie nájdete na stránkach www.sto.sk.

Zdroj: PR článok STO Slovensko, s.r.o.