Nová omietka TetraCem od firmy Cemix

Cemix TetraCem je nová prémiová omietka, ktorá sa vyznačuje radou inovatívnych funkcii. Medzi popredné vlastnosti patrí extrémne mechanická odolnosť, perfektná priedušnosť, vysoká vodoodpudivosť, stálosť a čistota a veľmi jednoduchá spracovateľnosť.

Vysokopevnostné sklenené vlákna sa veľmi dobre viažu s vnútornou mikroštruktúrou omietky a majú vplyv na funkčnosť jej povrchovej odolnosti sa vyznačujú vysokou pevnosťou, tepelnou a chemickou odolnosťou. Omietka spoľahlivo prekonáva náhodné mechanické namáhanie, napr. úder lopty alebo opieranie bicykla.

Dosahuje vynikajúce paropriepustnosti a môže voľne „dýchať“. Tím je zľahčený odvod vlhkosti zo stavby, čo priaznivo ovplyvňuje klíma vo vnútri budovy. Dlhodobú ochranu proti nežiaducim mikroorganizmom zabezpečujú tiež nanočastice. Tento proces prispieva k predĺženiu estetické životnosti fasády a zníženiu nákladov na jej údržbu.

Zloženie omietky bez použitia biocídov poskytuje prirodzenú ochranu proti tvorbe rias a plesní na povrchu a vďaka tomu je omietka šetrná k životnému prostrediu.

Tenkovrstvová omietka Cemix TetraCem v balení po 25 kg.

KategórieOmietky