Aj fasáda môže byť plochou pre slobodnú tvorbu

Vďaka kreatívnym omietkam StoSignature je možné vytvárať na fasádach grafické vzory presne podľa predstáv architekta či investora.

Podľa filozofa Karla Kosíka sa ľudské konanie rozdeľuje do dvoch oblastí: v jednej sa uskutočňuje pod tlakom nutnosti a nazýva sa prácou, v druhej sa realizuje ako slobodná tvorba a volá sa umenie. A práve v možnosti slobodne tvoriť je základná pridaná hodnota omietok StoSignature. Práve vďaka nim môže súčasný architekt slobodne tvoriť a ponímať plochu fasády a steny ako veľké plátno, na ktorom tvorí nové a originálne dielo. Dielo, ktoré nebude schované v galérii bohatého kupca či galérie umenia, ale ktoré bude každý deň na očiach verejnosti.

StoSignature, kreatívne omietky s neobmedzenými možnosťami finálneho vzhľadu.

Systém kreatívnych omietok StoSignature dovoľuje tvorbu originálnej povrchovej úpravy, presne podľa predstáv architekta a investora. Vďaka kreatívnym omietkam StoSignature sa už tvorca nemusí obmedzovať konkrétnymi kolekciami výrobcov materiálu, ale dizajn povrchu si jednoducho definuje sám. So StoSignature pritom môže navrhovať ako omietky pre fasády, tak aj na interiérové steny.

Jedna z najobľúbenejších štruktúr kreatívnych omietok StoSignature v Čechách a na Slovensku. Vzor imitujúci betón s názvom StoBeton Svit.
Jedna z najobľúbenejších štruktúr kreatívnych omietok StoSignature v Čechách a na Slovensku. Vzor imitujúci betón s názvom StoBeton Svit. |

StoSignature – pestrá kombinácia povrchov, textúr a efektov

StoSignature umožňuje vyzdobiť povrchy preverenými textúrami: od štandardných cez jemné alebo drsné až po lineárne či grafické. Pokiaľ ide o farebný dizajn, vybrať sa dá zo širokej škály fasádnych farieb, lazúr a efektných materiálov. Práca s prvkami ako je zmes prírodného piesku, priehľadné kúsočky skla alebo karborundum stvorí ozaj oku lahodiacu fasádu.

StoSignature otvára tiež nekonečný a unikátny priestor pre dekory, nápisy alebo zdobenia. Ľahko sa v tomto systéme dajú vytvárať aj trblietavé povrchy. Originálna symbióza textúr a metalických povrchových efektov poskytuje autorovi fasády či vnútorných stien úplne nové možnosti.

Granulátový efekt použitý na fasáde pri revitalizácií budovy Bikiny v srdci Berlína
Granulátový efekt použitý na fasáde pri revitalizácií budovy Bikiny v srdci Berlína |

Objednajte si bezplatné vzorky StoSignature

Prvý krok k omietkam StoSignature je jednoduchý – na stránkach www.sto.sk/fasady vyplňte náš registračný formulár a my Vám bezplatne zašleme vzorky vybraných povrchov StoSignature. Na vlastné oči sa presvedčíte, že s našim systémom kreatívnych omietok je možné takmer všetko.

ZDROJ: PR článok spoločnosti STO Slovensko, s.r.o.

KategórieOmietkyZnačky