MG 1042

Dosky CETRIS® sa v Česku vyrábajú už 30 rokov

Úplne prvé cementotrieskové dosky vyšli z technologickej linky v poslednom novembrovom týždni roku 1990. V tom období to bol na českom trhu úplne neznámy stavebný materiál.

Dnes už existuje veľké množstvo stavebných dosiek a dosky CETRIS® patria medzi najpoužívanejšie. Všetko o možnostiach ich použitia nájdete na www.cetris.cz.

Závod na výrobu dosiek CETRIS® bol počas svojej existencie už niekoľkokrát modernizovaný. Na prelome rokov 2020/2021 sa plánuje ďalšia modernizácia výrobnej linky, najväčšie zásahy čakajú manipulačné zariadenie, frézovací stroj a sušiareň. Plánuje sa aj ďalšia deliaca píla a nákup nového CNC stroja.

V budúcom roku sa ukončí aj vývoj nového podlahového sendviča – panela do systému plávajúcich podláh, ktorý bude vytvorený z dvoch cementotrieskových dosiek CETRIS® BASIC s hrúbkou 10 mm zlepených na poldrážku.

Podlahový panel bude mať univerzálne použitie pri vytáraní roznášacej vrstvy na rôznych podkladoch z podlahovej izolácie alebo podsypu. Vďaka tomuto panelu bude položenie plávajúcich podláh ľahšie a rýchlejšie.

V sortimente fasádnych obkladov sa ponuka fasádnych dosiek rozšíri o špeciálne šesťuholníkové panely systému CETRIS® HEXAGON. Netradičný formát oživí vzhľad montovaných závesných fasád nielen svojou geometriou, ale aj možnosťou kombinácie rôznych typov samotnej cementotrieskovej dosky.

Vzhľadom na zvýšený záujem o použitie cementotrieskových dosiek na zaistenie požiarnej odolnosti konštrukcií prebehnú na budúci rok aj skúšky požiarnej odolnosti nových skladieb stenových konštrukcií opláštených doskami CETRIS®.

systém CETRIS® HEXAGON
systém CETRIS® HEXAGON | Zdroj: CIDEM Hranice

www.cetris.cz