Galéria(3)

Dokonalý dizajn, alebo lepší tepelný komfort? Hesta rozšírila ponuku plastových okien

Partneri sekcie:

V apríli 2021 uviedla spoločnosť HESTA na trh nové produktové rady PVC okien. Súčasný výrobný program je teraz rozšírený o radu SMART+ a HARMONY. Zákazník bude mať možnosť voliť dizajnové prvky nielen u prémiových výrobkov, ale aj v ekonomickej rade.

Technologia od Graf Synergy vdaka ktorej vyrabame kvalitnejsie estetickejsie a pevnejsie zvary
viac svetla a tepla s oknami hesta
siroky vyber produktov pre sukromne ale aj komercne projekty 1

Hesta, tradičný výrobca fasádnych okien a dverí z PVC a hliníka, rozširuje ponuku plastových okien. Zákazníci si môžu od apríla vyberať zo štyroch produktových rád: SMART, SMART+, HARMONY a HARMONY+. Hesta tak rozšíri svoju súčasnú ponuku rád SMART a HARMONY + o ďalšie dve.

novy dokonaly zvar v perfect
Nový dokonalý zvar V perfect | Zdroj: HESTA

Predtým volil zákazník podľa svojich finančných možností a ochoty platiť za lepšie tepelno-izolačné vlastnosti fasádnych okien. Táto voľba mu však predurčila aj možnosť ovplyvniť samotný dizajn okenného rámu. To sa teraz mení, investor môže voliť kombinácie a kompromisy spojené so vzhľadom okenného rámu i technickými parametrami celého okna ovplyvňujúce tepelný komfort v interiéri.

Základná rada SMART ponúka päťkomorové okná so stavebnou hĺbkou 76 mm s dvojitým tesnením a recyklovaným jadrom, profily sú zvarené štandardným zvarom. Počet dekorov je limitovaný. Naproti tomu rada Harmony ponúka okná šesťkomorové so stavebnou hĺbkou 82 mm s trojitým tesnením, jadro je biele bez recyklátu. Počet dekorov  je limitovaný rovnako ako u rady SMART na 5 variácií jednostranných fólií (pohľadové fólie pre exteriérovú časť okna). Aj táto rada k spojeniu profilov používa štandardný zvar.

okna a dvere najvyssej kvality pre moderne stavby
Okná a dvere najvyššej kvality pre moderné stavby | Zdroj: HESTA

Rada SMART + a HARMONY + sa líši od základných radov v použití unikátnej technológie V PERFECT zvaru. Ten garantuje absolútnu presnosť spoja. Zvar je precízny a zároveň pevný. Navyše je veľmi estetický a dobre sa udržiava. Dokonalá tesnosť spoja zlepšuje aj tepelno-izolačné vlastnosti okenného rámu.

Technológia V-PERFECT zvaru neobmedzuje ani pri voľbe povrchovej úpravy okenného rámu. Možno tak spracovať materiály od laminátu, cez PVC potiahnuté fóliou až po hliník v kombinácii s PVC. Investor si môže vybrať zo 72 druhov obojstranných fólií. Teda má možnosť voliť farby a dekory okenného rámu, ktoré potom budú viditeľné ako z exteriéru, tak interiéru. Možnosti sú teda takmer nekonečné, záleží na vkuse zákazníka a jeho finančnom rozpočte.

PVC profilove systemy SMART a HARMONY 1
PVC profilové systémy SMART a HARMONY  | Zdroj: HESTA

Spoločnosť Hesta bola založená v roku 1993 a patrí medzi najdlhšie pôsobiacich výrobcov okien a dverí na Slovenskom trhu. Na trhu presklených plôch budov, okien a dverí sa pohybuje viac ako 25 rokov. Výroba plastových i hliníkových okien a dverí prebieha na najmodernejších strojových zariadeniach od spoločností ELUMATEC, Stürtz, Berchtold a Graf Synergy. Je riadená softvérovým programom Klaes.

Vďaka týmto faktorom je spoločnosť schopná vyrobiť 150 000 okenných jednotiek ročne. Hesta je držiteľom certifikátu kvality ISO 9001. Výrobky a profilové systémy sú testované a certifikované v skúšobnom ústave TSÚS Bratislava a IFT Rosenheim.

viac svetla a tepla s oknami hesta2
Viac svetla a tepla s oknami Hesta | Zdroj: HESTA

www.hesta.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti HESTA, spol. s r.o.