Aj škára je dizajnový prvok!

Trendom dneška je navrhovanie osobitého dizajnu interiérov presne podľa predstáv budúcich užívateľov. Doteraz bolo možné vyberať len v rámci rozsiahlej ponuky obkladov a dlažieb. Odteraz je všetko inak.

Výsledný dojem závisí aj od farby škáry, ktorá ovplyvňuje celkový pocit z priestoru. A čím väčšia je možnosť výberu požadovaného odtieňa, tým väčšia je sloboda pri tvorbe celkového dizajnu. Preto sa oplatí využiť dizajnovú epoxidovú škárovaciu hmotu PCI Durapox® Premium.

Zdroj: PCI

Ten istý obklad a úplne iný vzhľad a dojem len vďaka inej farbe škárovacej hmoty PCI Durapox® Premium Multicolor.

PCI Durapox® Premium Multicolor

Stovky farebných odtieňov pre osobitý dizajn

Dizajnová epoxidová škárovacia hmota PCI Durapox® Premium Multicolor je k dispozícii v stovkách farebných odtieňov, preto sa ľahko prispôsobí všetkým farbám obkladov a dlažieb. PCI Durapox® Premium Multicolor ponúka maximálnu slobodu pri navrhovaní. Výhodou tejto škárovacej hmoty je jednoduché spracovanie, brilantné odtiene a maximálne homogénny povrch bez zachytávania nečistôt a tvorby plesní. Ku všetkým farbám škárovacej hmoty ponúkame tiež silikónový tmel PCI Silcofug®  Multicolor v rovnakom odtieni.

Výhody PCI Durapox® Premium Multicolor

 • stovky farebných odtieňov
 • veľmi ľahké škárovanie a čistenie – rovnaké ako pri cementových škárovacích hmotách
 • odolnosť proti plesniam a mikroorganizmom
 • odolnosť proti agresívnym čističom a vysokým teplotám
 • stálofarebná, nenasiakavá a pružná
Zdroj: PCI

PCI Silcofug® Multicolor

Rovnaké farebné odtiene silikónového tmelu ako pri PCI Durapox® Premium Multicolor podčiarkujú celkové riešenie.

Výhody PCI Silcofug® Multicolor

 • Elastický tmel – vyrovnáva vzniknuté pohyby
 • Odolnosť proti čistiacim a dezinfekčným prostriedkom
 • Odolnosť proti plesniam a mikroorganizmom
Zdroj: PCI

Vzorkovník epoxidových škárovacích hmôt a silikónov PCI

Farba škárovacej hmoty je vec vkusu a významne vplýva aj na vnímanie priestoru. Je potrebné, aby si každý zákazník mohol vybrať, aby sa nemusel obmedzovať, a aby bolo vyhovené jeho predstavám.

Aplikácia škárovacej hmoty a tmelu je hračka

1. Veľmi jednoduché škárovanie s PCI Durapox® Premium Multicolor. Produkt sa veľmi ľahko spracováva bežným náradím. Nie je potrebné špeciálne náradie pre epoxidové živice. Po cca 10 – 45 min od nanesenia sa plocha zjednotí špongiovým hladidlom.

Zdroj: PCI

2. Pred záverečnou fázou umývania sa asi po 60 min nastrieka na povrch PCI Durapox® Finish (tekutý čistiaci prostriedok). Následne sa povlak odstráni špongiovým hladidlom a povrch sa umyje dočista. Už žiadne nedočistené zaschnuté nečistoty!

Zdroj: PCI

3.Tmelenie s farebným tmelom PCI Silcofug® Multicolor je hračka rovnako ako nanášanie a umývanie škárovacej hmoty. Rovnaké farebné odtiene podčiarkujú celkové riešenie.

Zdroj: PCI

PCI Durapox® Premium Harmony

Optimálna harmónia farieb špeciálne pre sklené mozaiky

PCI Durapox® Premium Harmony je inovatívna škárovacia hmota z epoxidovej živice na škárovanie viacfarebných sklenených mozaík. Je priehľadná a takmer neviditeľná. Prenáša farebnosť z prvkov sklenej mozaiky. Tento efekt zvýrazní farby sklenenej mozaiky ideálnym spôsobom, takže farbu mozaiky vnímate podstatne intenzívnejšie.

Zdroj: PCI

Výhody priehľadnej škárovacej hmoty PCI Durapox Premium Harmony

 • Skvelá pre mozaiky a všade tam, kde škára nemá rušiť, ale má splynúť
 • Ideálna na škárovanie viacfarebných sklených mozaik
 • Harmonický prestup farieb – farba okolitých sklených mozaík sa prenáša do škárovacej hmoty
Zdroj: PCI

V porovnaní s farebnou škárovacou hmotou je harmonický účinok PCI Durapox® Premium Harmony na povrchu sklenenej mozaiky zreteľne viditeľný a upokojujúci.

Ing. Jozef Horváth, Master Builders Solutions Slovakia spol. s r.o., Žilina

www.pci-sk.sk