120 000 m2 asfaltových pásov na D4 a ďalšie dôvody, prečo si vybrať kvalitnú izoláciu

Významný medzinárodný výrobca izolačných materiálov TECHNONICOL pôsobí na Slovenskom trhu prostredníctvom obchodno-distribučnej spoločnosti Bitumat už od roku 2008. Korporácia TECHNONICOL vyrába strešné, hydroizolačné a tepelno-izolačné materiály, ktoré produkuje v 57 výrobných závodoch v celkovo 87 krajinách naprieč Európou a Áziou.

Vstup na slovenský trh

V roku 2008 TECHNONICOL vstúpil na slovenský trh ako popredný medzinárodný výrobca izolačných materiálov. Spočiatku sa distribúcia sústredila na segment asfaltových pásov, asfaltových šindľov, neskôr aj penetračných náterov.

Postupne pribudli tepelno-izolačné materiály ako XPS polystyrén, PIR polystyrén a minerálna izolácia, a taktiež syntetické membrány z dielne TECHNONICOL. Vďaka úzkej spolupráci so spoločnosťou Bitumat, sa TECHNONICOL stal overenou značkou v slovenskom stavebnom sektore.

Partnerstvo nadobudlo nový rozmer, keď v roku 2016 sa v skladových priestoroch Bitumat otvorilo prvé SHINGLAS centrum v Európe, ktoré ponúka najväčší výber asfaltových strešných krytín na Slovensku. S expanziou na nové trhy TECHNONICOL začal používať značku TN International, ktorá odráža novú éru podnikania.

Spolupráca medzi dvoma spoločnosťami sa datuje už od roku 2008. | Zdroj: BITUMAT

Vďaka rastúcemu dopytu po tepelno-izolačných materiáloch v Európe, korporácia TECHNONICOL otvorila v uplynulom roku nový výrobný závod na minerálnu vlnu v poľských Wykrotoch. Výrobný závod sa rozprestiera na 19,5 hektároch, čo je ekvivalent 27 futbalových ihrísk.

Rozsah tohto priemyselného objektu prisľubuje väčšiu dostupnosť izolačných materiálov pre Slovensko a ostatné krajiny V4. Strategická lokalita v centre Európy by mala zefektívniť transport vybraných materiálov TECHNONICOL.

Výrobný závod TECHNONICOL v poľských Wykrotoch
Výrobný závod TECHNONICOL v poľských Wykrotoch | Zdroj: TN International)

Certifikované materiály

Vyspelé laboratóriá a pokroková technológia výroby zabezpečujú vysokú kvalitu materiálov z dielne TECHNONICOL. Bitumat distribuuje materiály značky TECHNONICOL, a to menovite: asfaltové pásy, syntetické membrány, tekuté izolácie a tmely, minerálnu izoláciu, XPS polystyrén a PIR polystyrén.

Ponúkané materiály spĺňajú najvyššie normy Európskej únie a preto sa stávajú vhodnou voľbou do realizácií projektov, čomu sme boli svedkami aj v uplynulom roku.

Izolačné materiály značky TECHNONICOL | Zdroj: TN International

Významné projekty

Medzi najväčšie projekty patrí diaľničný úsek D4: Lužný most, kde bolo dodaných 120 000 m2 asfaltového pásu BITUMELIT PR5. Realizácia tohto mostu prepojila brehy Dunaja a zjednodušila dopravu v Bratislavskom kraji.

D4: Lužný most
D4: Lužný most | Zdroj: D4R7

Na úseku R7 taktiež vznikli ekodukty – ľudovo nazývané aj „lávky pre zver,“ kde sa na realizáciu aplikoval asfaltový pás POLYELAST EXTRA 4/1 GREEN v množstve 22 000 m2.

Ekodukt na rýchlostnej ceste R7
Ekodukt na rýchlostnej ceste R7 | Zdroj: BSK

Na druhej strany Bratislavy, pri Bernolákove vyrastá na rozlohe 585 000m2 logisticko-priemyselný park VGP Bratislava. Na tento projekt bolo doposiaľ v kombinácii vyčlenených a aplikovaných 180 000 m2 izolačných materiálov, konkrétne PVC fólie LOGICROOF V-RP T a minerálnej izolácie TECHNOROOF N30 a TECHNOROOF V70.

VGP Park Bratislava
VGP Park Bratislava | Zdroj: Bitumat

Ďalším významným projektom bolo skladovo-obchodné centrum SquareBizz Bory. Ide o moderný ekologický projekt, ktorý ponúka predajno‑skladovacie a výstavné priestory so zelenými strechami na rozlohe 30 000 m2.

Blízka vzdialenosť k diaľničnému obchvatu ponúka perfektné prepojenie na jednotlivé časti Bratislavy. Na realizáciu strešného súvrstvia bolo vyčlenených 13500 m2 materiálov TECHNOROOF N30 a TECHNOROOF V70.

SquareBizz Bory
SquareBizz Bory | Zdroj: Bitumat

Vyhliadky do budúcna:

Prebiehajúca renovácia areálu a skladových priestorov spoločnosti Bitumat ponúka nové možnosti v rámci prehĺbenia spolupráce oboch spoločností. Zdvojnásobenie skladového areálu na 16 500 m2 prisľubuje zvýšenie dostupnosti izolačných materiálov značky TECHNONICOL.

Pozrite si video.

Zdroj: PR článok Bitumat