Rakyta

Lucron sa naťahuje do Devínskej. Na zelenej lúke kreslí nové byty

Projekt nového bývania v Devínskej Novej Vsi s pracovným názvom Rakyta sa začína rysovať. Developer Lucron začal s procesom posudzovania vplyvov zámeru na životné prostredie.

Nové byty vyrastú na zelenej lúke, neďaleko železničnej stanice Devínska Nová Ves. Má ísť o mestské bývanie s rozlohou približne 2,8 hektára, v priamom dotyku s prírodou. Projekt počíta so šiestimi nízkopodlažnými bytovými domami, v ktorých bude dokopy 322 bytov.

„V projekte pracujeme s rozmanitou typológiou, ktorej súčasťou sú byty s predzáhradkami, balkónmi, lodžiami, aj terasami,“ približuje víziu zámeru Juraj Juritka, Development Director spoločnosti Lucron. Dodáva, že súčasťou bytových domov budú podzemné garážové státia.

Rakyta
Rakyta | Zdroj: Lucron

Umiestnenie domov reaguje na charakter pozemku. Z troch strán je severný pozemok v blízkosti komunikácie. Tu sú v projekte nakreslené líniové objekty s vnútroblokmi.

Na južných parcelách sú objekty menšie a ponúkajú vyššiu kvalitu bývania. Na východnej strane v blízkosti riešeného územia sa nachádza potok Rakyta.

Významnú časť projektu majú tvoriť verejné priestory v podobe detských ihrísk, prístreškov na posedenie či komunitné priestory. Developer plánuje dobudovať časť chodníka popri komunikácii Opletalova s napojením na existujúci chodník pri tuneli. V areáli stavby sa počíta s umiestnením cyklostojanov.

Súčasťou návrhu je aj manažment dažďových vôd, tvorený sústavou zatrávnených poldrov a dažďových záhrad. Voda bude v maximálnej možnej miere zadržiavaná na území.

raj