Na ilustračnej fotografii je rezidenčná výstavba YIT v Bratislave.

YIT spúšťa predaj ďalšej etapy Nuppu, mladých láka na co-workingový priestor

Spoločnosť YIT Slovakia spúšťa predaj ďalšej etapy projektu NUPPU s názvom Magnolia 1.

Na rozdiel od predchádzajúcich etáp sa Magnolia 1 bude predávať nielen v štandarde, ale už aj s čiastočným vnútorným vybavením. Všetky 1- až 4-izbové apartmány budú dostupné už s kuchynskou linkou, vstavanými skriňami i osvetlením. Obyvateľom bude slúžiť aj spoločná práčovňa v prízemí.

V tejto etape projektu NUPPU sa na 8 podlažiach bude nachádzať 95 apartmánov. Parkovanie zabezpečia parkovacie miesta v garáži aj pred objektom, štandardom sú už aj parkovacie miesta pre motorky. Vo finále je už aj takmer dvojhektárový dvor, ktorý je najväčším komunitným priestorom v projekte. Dvor sa rozrastal postupne s každou novou etapou.

Ako v každej etape, aj tu bude na prízemí spoločenská miestnosť – klubovňa. Keďže sa predpokladá záujem najmä zo strany mladších osôb, klubovňa bude zariadená ako co-workingový priestor, ktorý bude možné čo najviac využívať na prácu.

Novinkou sú prefabrikáty

Významnou novinkou vo výstavbe tejto časti projektu bude využitie prefabrikovaných stavebných prvkov. Od 3. nadzemného podlažia budú nosné steny stavby kompletne budované z hotových prefabrikovaných dielov, aké na Slovensku ešte neboli použité. Spoločnosť YIT Slovakia na ich vývoji spolupracovala so spoločnosťou Váhostav, ktorá poskytla svoje know-how z priemyselných stavieb.

Podľa YIT využitie prefabrikovaných dielcov urýchli stavebný proces a zároveň zvýši aj kvalitu a presnosť stavby, keďže prefabrikované steny sa vyrábajú v hale, kde ich výroba nepodlieha poveternostným podmienkam.

[/related-items

Použitý materiál je čistý železobetón, neobsahuje škvarové prímesi typické pre „panelákovú“ výstavbu z minulosti a stavebné dielce sa budú vyznačovať aj väčšou tuhosťou. Výhodou pre budúcich obyvateľov budú taktiež už prefabrikované stupačky, čo zníži prenos hluku v projekte.

Využitie prefabrikácie znižuje aj uhlíkovú stopu stavby. Vznikne menej odpadu, na stavbe bude vykonávaných menej mokrých procesov a zároveň bude na stavenisku potrebný menší počet pracovníkov. S tým automaticky súvisí aj menší priestor pre ľudské chyby a zvyšuje sa bezpečnosť na stavbe.

„Našou stratégiou je hľadať udržateľné riešenia v stavebníctve, preto sa snažíme na Slovensko prinášať energeticky hospodárne koncepty s čo najnižšou ekologickou stopou. Som rád, že teraz môžeme predstaviť ďalšiu novinku, ktorá využíva inovatívne postupy a udržateľnejšie technológie a prináša nový dostupný koncept aj pre mladých prvokupujúcich,“ dodáva Milan Murcko.

Projekt rozkvitá

Projekt Nuppu vyrastá medzi ulicami Mlynské nivy – Hraničná už od roku 2016. Spolu vznikne v Nuppu v desiatich etapách celkom 999 bytov. Aj keď každá etapa projektu sa svojím názvom drží kvetinovej tematiky, líšia sa farbou a fínskym názvom kvetu.

Súčasťou tohto projektu sú aj pomerne rozsiahle vyvolané investície do rekonštrukcie okolitej dopravnej infraštruktúry. V rámci nich developer zrealizoval rekonštrukciu križovatky Mierová – Hraničná, doplnenie jazdného pruhu z Hraničnej ulice na Gagarinovu a úpravu povrchu Hraničnej ulice.

raj