ANTRACIT Property rozbehol developerské projekty na Slovensku a v Česku

Individuálny prístup a riešenia. Vlastné lokality a realizácie. Komplexné služby od projektového návrhu až po údržbu nehnuteľnosti. To sú hlavné piliere, na ktorých rozvíja vlastné developerské aktivity spoločnosť ANTRACIT Property na Slovensku a v Česku.

Developerská spoločnosť ANTRACIT Property sa zameriava na logistické, výrobné, retailové, administratívne a bytové projekty na Slovensku a v Českej republike.

„Realizujeme projekty na vlastných lokalitách a zaisťujeme klientom komplexné služby od návrhu cez výstavbu až po správu a údržbu objektov. Na realizácii stavieb sa podieľajú rešpektované stavebné spoločnosti HSF System a HSF System SK,“ hovorí Jan Hasík, konateľ spoločnosti ANTRACIT Property.

Komplexné developerské služby

Ponuka služieb česko-slovenského developera zahŕňa súhrnné činnosti od vyhľadania vhodnej lokality, návrhu využitia priestoru a zaistenia potrebných povolení cez spracovanie projektovej dokumentácie, samotnú výstavbu až po správu a údržbu nehnuteľností.

ANTRACIT Property pripravuje projekty najmä formou dlhodobého prenájmu (Lease), nájomných projektov na mieru (BTS – Built To Suit) alebo výstavby do vlastníctva (BTO – Built To Own).

„Vieme však ponúknuť individuálne riešenie pre každého klienta. Ponúkame priestory najvyššej kvality, ktoré pripravujeme na mieru konkrétnym požiadavkám,“ dopĺňa Tomáš Kosa, konateľ spoločnosti ANTRACIT Property.

ANTRACIT Spot
ANTRACIT Spot | Zdroj: ANTRACIT

Sklady i showroomy na Slovensku

Výstavba inžinierskych sietí sa začala už pri projekte ANTRACIT Prešov v priemyselnom areáli v časti Záborské (skvelá dostupnosť na diaľnicu E50). Dlhodobý prenájom je možné využiť na skladové haly, showroomy alebo predajne.

Projekt ponúka dva varianty riešení zastavaného územia. Prvý počíta s halou s rozlohou 40 850 m2 s možnosťou rozdelenia na viac jednotiek. V druhom variante sú tri samostatné haly s administratívnou časťou a samostatný SBU (celková plocha všetkých objektov je 36 500 m2).

V záverečnej fáze stavebného konania je projekt ANTRACIT Spot s atraktívnou polohou v mestskej časti Žilina – Považský Chlmec vrátane výbornej dostupnosti na hlavné ťahy obchvatu mesta i diaľnicu D3. Priestory (1 700 m2) je možné využiť napríklad na sklady, showroomy, predajne či gastroprevádzky.

V štádiu projektovej prípravy je rozšírenie projektu ANTRACIT Senec o ďalšiu logistickú halu (rozloha 6 500 m2), ktorá bude poskytovať aj menšie nájomné jednotky. „Projekty realizujeme na vlastných pozemkoch a zaisťujeme klientom komplexné služby od návrhu cez výstavbu až po správu a údržbu objektov,“ dopĺňa Tomáš Kosa.

ANTRACIT PorubkaPoint
ANTRACIT PorubkaPoint | Zdroj: ANTRACIT

Retail i nové byty v Česku

V súčasnosti prebieha územné konanie projektu ANTRACIT PorubkaPoint v Ostrave, ktorý je určený na dlhodobý prenájom v koncepte SBU (Small Business Units). Stavať by sa mohlo začať počas jesene 2022. Pri dvojpodlažnej budove (úžitková plocha 2 556 m2) je možnosť rozdelenia na viac nájomných jednotiek.

Priestory sú ideálne pre ľahký priemysel, ako firemné sídlo, obchody alebo služby. Veľkou výhodou lokality je výborná dostupnosť a napojenie na diaľnicu D1.

Vo fáze územného a stavebného konania je administratívny a bytový objekt ANTRACIT Polyfunkční dům Vaclaw v centre Ostravy. V záverečnej fáze architektonickej štúdie je nájomný projekt ANTRACIT Plzeň neďaleko vlakovej stanice v Plzni.

ANTRACIT Property: referenčné projekty

ANTRACIT Point Žilina (administratívny objekt so skladovacími a showroomovými priestormi); ANTRACIT Senec (distribučné centrum pre Rajhraciek.sk); ANTRACIT House Ostrava (multitenant budova); IANP Ostrava (priemyselná zóna).

Viac na www.antracitproperty.eu

ZDROJ: PR článok spoločnosti ANTRACIT