shutterstock 2236725043

Alto Real Estate kúpil pozemky v blízkosti Sky Parku, plánuje polyfunkčnú zástavbu

Developer rozšíril svoje portfólio obchodom so skupinou HB REAVIS, ktorá postupne utlmuje svoju činnosť na Slovensku. Cena transakcie nie je známa.

Pozemky s rozlohou 15-tisíc štvorcových metrov sa nachádzajú v bratislavskom Starom Meste, v zóne Mlynské nivy – Chalupkova, v lokalite medzi areálom Sky Park a bývalou dočasnou autobusovou stanicou. Územie ohraničujú ulice Bottova, Továrenská a Chalupkova, v ich susedstve vzniká nové moderné centrum mesta.

HB Reavis však celkom neopúšťa zónu Chalupkova, v marci predložila do procesu EIA zámer bytového domu s občianskou vybavenosťou. Na pozemku bolo počas výstavby autobusovej stanice zariadenie staveniska.

Výkonný riaditeľ Alto Real Estate Rastislav Valovič avizoval, že transakcia vytvára príležitosť na dotvorenie štvrte, ktorú architektonickou kvalitou vo veľkej miere zadefinoval projekt Sky Park.

Mapka s umiestnením nového pozemku Alto Real Estate v Bratislave.
Mapka s umiestnením nového pozemku Alto Real Estate v Bratislave. | Zdroj: ALTO REAL ESTATE

Developer aktuálne pokračuje v developmente štvrtej veže s 31 podlažiami projektu Sky Park, ktorého autorom je kancelária architektky Zahy Hadid. Väčšina bytov z projektu je predaná. V tomto roku je v pláne ukončenie záverečných prác na bytoch. Odovzdávanie bytov sa uskutoční po právoplatnej kolaudácii v roku 2024.

Nová výstavba na pozemku bude kombináciou bývania, kancelárií a občianskej vybavenosti s dominantným podielom rezidenčnej funkcie. Valovič uviedol, že koncept vyplynie z pripravovanej medzinárodnej architektonickej súťaže. „Cieľom je začať výstavbu prvej fázy v horizonte troch rokov,“ zdôraznil.

Alto Real Estate koncom februára informoval, že Sky Park Tower sa má zmeniť na rezidenčnú vežu, dôvodom sú zmeny na trhu administratívnych budov. V súvislosti s transformáciou na rezidenčný projekt zástupcovia developera komunikovali s kanceláriou Zaha Hadid Architects. Aktuálne developer pripravuje zadanie na takúto zmenu. Následne sa začnú projekčné práce a povoľovacie konanie súvisiace so zmenou stavby pred dokončením.

Alto Real Estate

Investičné portfólio tvoria kancelárske budovy a retailové jednotky obsluhujúce rezidenčné budovy, ako aj developerské projekty v príprave a vo výstavbe. Hodnota aktív portfólia je vyše 450 miliónov eur. Spoločnosť spravuje viac ako 110 000 m2 existujúcich kancelárskych a obchodných priestorov v centrálnych lokalitách Bratislavy.