Corwin

Projekt prebudovania priemyselného areálu Palmy je jedným z najambicióznejších v Bratislave. Od získania pozemkov spoločnosťou Corwin prešli už 4 roky. Za ten čas sa opustené územie dočkalo prekreslenia svetovým ateliérom Gehl Architects, ktorého návrh prekonal očakávania. Naplánované je akési mesto v meste, ktoré malo obsahovať aj najväčšiu drevostavbu na Slovensku. Tento plán však postupne stroskotáva.

Andrej Sárközi -

Corwin predložil v októbri do procesu posudzovania vplyvov na životné prostredie zámer Polyfunkčný súbor R66 v bratislavskom Novom Meste. Na mieste uzavretého areálu s administratívou, halovými, skladovacími a prevádzkovými objektmi a bytovým domom postaví polouzatvorený mestský blok. Časť objektov zbúra a na pozemku zachová administratívnu budovu. Na realizáciu tohto investičného zámeru netreba meniť územný plán.

Monika Voleková -

Rozľahlý, mimoriadny či perspektívny. To je len zopár prívlastkov, ktorými možno označiť priemyselný areál podniku Palma v bratislavskom Novom Meste. Ten bol dlho neprístupný a zvnútra ho videli len architekti projektu. Vzniknúť tu má jeden z najambicióznejších developmentov Bratislavy. Areál teraz otvoril svoje brány, pričom developer odhalil aj nové detaily projektu.

Andrej Sárközi -

OFIS ARHITEKTI,A1 Architecture, Corwin, Bratislava,Bratislava -Petržalka

A1 Architecture, OFIS ARHITEKTI, Corwin, Dokončené, Administratíva, Obchod a služby, Bratislava, Bratislava - Petržalka

AllesWirdGut, Corwin, Dokončené, Bývanie, Bratislava, Bratislava - Nové Mesto

Spoločnosť Corwin sa dlhodobo profiluje ako developer, ktorému nie je ľahostajné životné prostredie. Ich budova z roku 2019, bratislavský Einpark Offices, získal certifikát LEED Zero Carbon. Ten, na rozdiel od certifikátu LEED Platinum, ktorý už vlastnila, neposudzuje uhlíkovú stopu zabudovanú v konštrukcii pri výstavbe, ale uhlíkovú stopu vznikajúcu z prevádzky budovy a transportu do nej a z nej.

Denisa Kureková -