CBC II je prenajaté už pred otvorením

CBC II je prenajaté už pred otvorením

City Business Center II na Karadžičovej ulici, ktoré už v novembri 2006 poskytne prestížne kancelárske priestory prvým novým nájomcom, je už pred svojím otvorením stopercentne prenajaté. HB Reavis Group začal v januári 2005 výstavbu CBC II, ktoré je súčasťou prvej etapy výstavby komplexu City Business Center na Karadžičovej ulici.

„Nájomné zmluvy sa začali uzatvárať v máji 2006 a už mesiac pred otvorením dosiahlo business centrum stopercentnú obsadenosť,“ hovorí predseda predstavenstva HB Reavis Group Ivan Valent. „Celková prenajímateľná plocha CBC II predstavuje 13 430 m². Najväčšími nájomcami sa stali spoločnosť Slovak Telecom, ktorá uvádza všetky produkty a služby pevnej siete pod obchodnou značkou T-Com (obsadila viac ako polovicu kancelárskeho priestoru budovy), americká farmaceutická spoločnosť Abbott Laboratories, spoločnosť Sony, európsky líder sanitárnych technológií Geberit a ďalšie významné spoločnosti.“

Súčasťou prvej fázy komplexu CBC je aj výšková 25-podlažná budova CBC I, ktorá bude oficiálne otvorená na jar 2007. Investorom projektu je spoločnosť CBC Invest a. s. Investičné náklady prvej fázy výstavby (CBC I – II) predstavujú viac ako 2,2 miliardy slovenských korún. Generálnym dodávateľom projektu je spoločnosť HB Reavis Management, s. r. o. Autormi architektonického konceptu City Business Center sú medzinárodní architekti združení pod hlavičkou Aukett a projektantmi sú OSA Projekt z Ostravy. Celkové investičné náklady City Business Center predstavujú viac ako 3,5 miliardy slovenských korún.

Developerská spoločnosť HB Reavis Group získala na jeseň minulého roka prestížne ocenenia Euromoney Real Estate Awards ako Najlepší Developer strednej a východnej Európy a Najlepší Developer na Slovensku a v roku 2006 bola ocenená opäť ako Najlepší Developer na Slovensku a zároveň Najlepší správca nehnuteľností na Slovensku.

Foto: HB Reavis Group