/ Biznis /

Pri Sliači vyrastú nové sklady. KLM real estate investuje 17 miliónov

peniaze, euro
Zdroj: Pexels / Skitterphoto

Firma KLM real estate, a.s. rozširuje sieť svojich prevádzok v rámci Slovenska o zásobovanie a skladovanie. Pri Sliači plánuje investovať 17 mil. eur a zamestnať približne 200 ľudí.

„Pre zväčšujúci sa záujem svojich zákazníkov o špedičné služby sa spoločnosť rozhodla vybudovať veľkokapacitné sklady v lokalite stredného Slovenska, v blízkosti jeho dopravného centra, Zvolena. Umiestnenie skladov v katastri Sliača – Hájniky vyplýva z blízkosti nadradenej dopravnej infraštruktúry – R1, R2 a R3 pričom spĺňa všetky požiadavky stavebníka z hľadiska jeho zámerov,“ uvádza sa v zámere predloženom na posúdenie vplyvov na životné prostredie. S výstavbou plánuje firma začať v roku 2022, odhaduje ju na 12 mesiacov.

Navrhovaný investičný zámer predstavuje výstavbu komplexného areálu veľkokapacitných skladov pre zákazníkov spoločnosti zo Slovenska alebo zo zahraničia. Zámerom je vybudovať areál pozostávajúci z troch základných samostatných objektov skladových hál. Každý bude funkčne rozdelený do dvoch základných dispozičných častí, administratívnych priestorov a skladovej haly.

Celková zastavaná plocha navrhovaných objektov je spolu viac ako 36 000 metrov štvorcových. V rámci areálu bude k dispozícii 107 parkovacích miest pre osobné automobily a 40 parkovacích miest pre nákladné vozidlá. V komplexe skladov nájde prácu asi 200 pracovníkov, 170 v prevádzke a 30 v administratíve. Prevádzka by mala byť trojzmenná.

TEXT: © SITA Slovenská tlačová agentúra
KategórieBiznisZnačky