image 79227 25 v1
Galéria(20)

Unikátny futuristický interiér

Ak máte radi staré filmy s futuristickou tematikou, pri pohľade na dizajn tohto mestského domu si prídete na svoje. Interiér, ktorý v sebe spája retro a futuristické prvky, je už na prvý pohľad skutočne nezvyčajným a očarujúcim dielom.

1
2
3
4
5
6
7
8

Po vstupe do priestoru návštevníka zaplaví atmosféra avantgardného umeleckého smeru, ktorý bol populárny najmä v Taliansku a Rusku. To je zároveň domovom autora smelého návrhu – architekta a dizajnéra Nikolaya Tsupikova.

Elegantný dom je navrhnutý pre mladú dvojicu podľa jej predstáv. Na podlahovej ploche 200 m², ktorá je distribuovaná do dvoch podlaží, nájdeme jedáleň, obývaciu izbu, kuchyňu, schodisko, kúpeľňu s toaletou, ďalšiu toaletu a spálňu spojenú s pracovňou. Každá miestnosť má osobitý dizajn, ktorý nedopustí, aby sa návštevník nudil. Vizuálne podnety sú natoľko intenzívne, až človek doslova nevie, na čo sa skôr zamerať.

Kombinácia rôznych textúr, farieb a materiálov vytvára prostredie, ktoré verne kopíruje predstavy o budúcnosti z čias spred niekoľkých desiatok rokov. Napriek skutočne pestrej palete využitých tvarov a štruktúr pôsobí interiér sofistikovane a ucelene. Základ dizajnu tvoria kombinácie lesklých a matných povrchov v podobe mozaikových a drevených obkladov, veľkoformátových dlaždíc, chrómovaných prvkov a na mieru vyrobených interiérových súčastí (schodisko, zábradlie, nábytok, kuchyňa).

Farebnosť je postavená na využívaní tlmených odtieňov sivej, hnedej a krémovej farby v kombinácii s bielou a čiernou, pričom kontrast a iskru dodávajú priestoru rozsiahle červené plochy (steny a stropy okolo schodiska a na chodbe, mozaika sprchového kútu, vankúše na sedačke či obraz nad sedačkou) a v priestore spálne oranžové textílie.

Atypické oblé tvary (umývadlo, netradičné wc, zábradlie schodiska, stropy, prechody) sú charakteristickým vyjadrovacím znakom futurizmu. V spojení s retro prvkami a výraznou ústrednou farbou vytvárajú pozoruhodný a jedinečný interiérový dizajn.

Nikolay Tsupikov založil svoje štúdio v roku 2002 a odvtedy vytvára unikátne interiéry, ktoré očaria nejedného nadšenca dizajnu. Poznávacím znakom jeho interiérov je elegancia a prítomnosť rôznorodých textúr, medzi ktorými prevládajú lesklé povrchy. Štúdio sa vždy sústredí na potreby klienta a ponúka komplexný interiérový servis – od prvého návrhu, cez realizáciu až po doladenie konkrétnych interiérových prvkov, ako sú nábytok, textílie či technické vybavenie (spotrebiče). Počas pôsobenia získal autor viacero ocenení, napríklad Andrew Martin Interior Design Review 2014 či European Property Award 2015.

Text: Anna Martausová
Foto: Frank Herfort
Zdroj: homedsgn.com, tsupikov.com