Senec Gardens 002
Galéria(10)

Tvárnice Ytong a Silka prispeli k úspechu unikátneho rezidenčného projektu Senec Gardens

Rezidenčný areál s názvom Senec Gardens je výsledkom úsilia developerskej spoločnosti NEP Partners, ktorá sa môže pochváliť bohatými skúsenosťami z Veľkej Británie, Švédska i Dánska. K všadeprítomnej harmónii, úspornému energetickému štandardu novostavieb a kvalite a rýchlosti výstavby prispeli aj tvárnice Ytong a Silka.

Developerom projektu bola investičná skupina NEP Partners

Skúsený tím skupiny NEP Partners sa už takmer 15 rokov venuje výstavbe štýlového, moderného bývania pre súčasného Európana. Svedčí o tom viac ako tisícovka atraktívnych nehnuteľností vo Veľkej Británii, Poľsku a Taliansku. Pozemky vždy – a platilo to aj v tomto prípade – starostlivo hľadá a vyberá miesta, na ktorých je možné budovať obytné areály, ponúkajúce nový životný štýl.

Senec Gardens 002
Senec Gardens 033
Senec Gardens 027
Senec Gardens 030
Senec Gardens 041
Senec Gardens 036
Senec Gardens 008
Senec Gardens 025

Bývanie uprostred zelene

Developer už do samotného názvu projektu „Gardens“ vložil svoju základnú filozofiu, bývanie v tichu uprostred zelene, v seneckých „záhradách“. Celý areál na juhovýchodnej hranici mesta Senec ponúkol záujemcom o bývanie na výber tri typy novostavieb – dvoj- až štvorizbové byty v trojpodlažných apartmánových bytových domoch, troj- a štvorizbové škandinávske bungalovy a pozemky s plochou 520 až 650 m2 pre rodinné domy podľa individuálnych projektov.

Senec Gardens 031

Rezidenčnej štvrti dominuje funkčnosť, harmónia a zeleň. Developer dbal najmä na to, aby celkový vzhľad areálu pôsobil štýlovo a ucelene. Na nízkopodlažných budovách v modernom štýle sa snúbia prvky i materiály – čisté línie, oku lahodiace tvary budov, rovné strechy, veľké terasy a lodžie so skleneným zábradlím.

„Potešilo nás, že o našom prístupe veľmi pozitívne informovali miestne média a že s kvalitou bývania sú spokojní aj súčasní rezidenti. Je to ocenenie práce širokého tímu ľudí, ktorý celý projekt pripravili.“ hovorí Milan Smaho, projektový manažér NEP Senec Gardens, s.r.o.

Senec Gardens 025

Špičkové stavebné materiály a technické detaily zvyšujú komfort bývania

Dispozičné riešenia všetkých novostavieb sú funkčné a premyslené. Z materiálov a zariadení treba vyzdvihnúť najmä stavebné materiály ako sú tvárnice Ytong a Silka, samozrejmosťou sú certifikované rozvody, samostatné značkové kotly a zásobníky na ohrev vody, rôzne typy úsporného vykurovania a nadštandardné izolácie, vďaka čomu dosahuje bývanie v novostavbách Senec Gardens úsporný štandard.

Milan Smaho ocenil presnú, kvalitnú a rýchlu výstavbu s tvárnicami Ytong a Silka: „Celý projekt sa rodil niekoľko rokov a už v tej dobe rástli ceny nehnuteľností na slovenskom trhu. To vyvolalo vysoký záujem o bývanie, a tak sme uvítali, že sme s týmito tvárnicami mohli bytové domy postaviť efektívne, rýchlo, presne a vo vysokej kvalite. Naviac tvárnice Silka pridali vysoký akustický komfort v interiéroch nových bytov, takže naša voľba bola jasná.“

Senec Gardens 041

Záujem developerov o rýchlu a presnú výstavbu uspokoja aj súčasné veľkoformátové tvárnice Ytong a Silka

V súčasnosti už je ponuka zo strany spoločnosti Xella Slovensko o krok ďalej – s novými veľkoformátovými tvárnicami Ytong Jumbo sa dá v jednom kroku vymurovať osemkrát väčšia plocha ako s klasickými tvárnicami, ktoré sú použité v Senci. Prvky Ytong Jumbo sa používajú pre nosné aj nenosné obvodové a vnútorné steny, stužujúce, výplňové a požiarne steny nízkopodlažných aj viacpodlažných budov.

Senec Gardens 027

Veľkoformátové tvárnice sa murujú strojovo pomocou minižeriavov s montážnymi samosvornými kliešťami. Súčasne s rastúcim výkonom sa znižujú nároky na personál. A keď má investor či jeho projektant záujem o nosné steny s vysokou nosnosťou a výbornými akustickými vlastnosťami, má k dispozícii veľkoformátové vápennopieskové tvárnice Silka Tempo.

www.ytong.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti Xella Slovensko, spol. s r.o.