image 74806 25 v1
Galéria(11)

Montované stavby z ľahkých oceľových profilov Lindab

Partneri sekcie:

V dnešnej uponáhľanej dobe sú montované stavby ideálnym riešením pri realizácií akýchkoľvek objektov. Rýchlosť montáže je kritérium, ktoré zohráva významnú úlohu pri výbere dodávateľa a zhotoviteľa stavby.  Ak sa k tomu pridá kvalita materiálu, dlhá životnosť a prívlastky ako nízkoenergetický, úsporný či energeticky pasívny, vyjde Vám konštrukčný systém Lindab Construline.

P5210096
P5210099
P8250045
P8270062
P9010100
P9010109
P9020130
P1090365

Základným materiálom tohto montovaného systému je ľahká oceľová nosná konštrukcia. Tajomstvo spočíva v štrbinových profiloch obvodových stien, ktoré bránia tepelným mostom a dovoľujú stavbe dýchať. Oceľ je materiál, ktorý je spoľahlivý vo všetkých smeroch. Bez akýchkoľvek zmien odoláva náročným klimatickým a poveternostným vplyvom, nakoľko je chránený vrstvou zinku. Nie je potrebné ho ošetrovať a napriek tomu si zachováva všetky svoje pôvodné materiálové vlastnosti.


Nakoľko sú jednotlivé profily vyrábané v presných dĺžkach, v závislosti od rozmerov stavby, nie je potrebné diely nijak upravovať či skracovať, čím ušetríte čas pri montáži. Prvá fáza predstavuje montáž jednotlivých blokov – hlavnej nosnej konštrukcie, obvodových a interiérových  stien,  ktoré sú kotvené do základovej dosky.  Nasleduje montáž krovu, ktorý je rovnako ako aj steny predmontovaný do blokov a následne uchytený do obvodových stien.  Takto je pripravený oceľový skelet domu pred jeho ďalšou fázou, kým nadobudne finálnu podobu.


V ďalších krokoch je na rade montáž strešnej krytiny, vonkajšie opláštenie stien sadrovlaknitými doskami Fermacell a po nej nasleduje montáž hlavnej izolácie obvodových a interiérových stien a tiež vzduchotesného systému. Po montáži vnútorného inštalačného roštu nastupuje montáž inštalácií ako sú elektrika, voda, plyn, podlahové kúrenie…. Tento priestor je následne vyplnený tepelnou izoláciou, čím sa eliminuje aj „bodový“ tepelný most skeletu.

Finálna fáza spočíva v štandardných interiérových prácach (podlahy, UK obkladačky…) , ako pri dokončovacích prácach akéhokoľvek typu domu.  Dom sa nakoniec zateplí minerálnou vlnou a stavba sa ukončí natiahnutím vonkajšej omietky.
 
Inovatívny konštrukčný systém Lindab Construline doplnený o značkové a kvalitné stavebné materiály odporúčané spoločnosťou Lindab zaručuje dosiahnutie vynikajúcich tepelno-izolačných  vlastnosti a hodnôt celej skladby obvodovej steny od U = 0,101 W/m2K a teda sa radí medzi  nízkoenergetické stavby.  V kombinácii s dômyselným štrbinovými profilmi znižujú tepelnú vodivosť profilu. To znižuje celkový prestup tepla obvodovými konštrukciami a eliminuje kondenzáciu a vlhkosť.

Pre vysvetlenie uvádzame, že hodnota U predstavuje súčiniteľ prestupu tepla. Premenené na drobné to znamená, koľko wattow tepla prejde cez konštrukciu o ploche 1m2 pri rozdiele teplôt 1 kelvin. Udáva sa v jednotkách W/m2K.

Jednoducho povedané, čím je hodnota U nižšia tým sú straty menšie a termoizolačné vlastnosti stavby lepšie. Aktuálne normy odporúčajú  U<0,25, čím spoločnosť Lindab deklaruje kvalitu svojich produktov.

Výhodou suchého procesu je, že nie ste obmedzovaný počasím. To znamená, že bez ohľadu na to, či svieti slnko alebo prší, systém vám umožní pokračovať v prácach. Takto dokážete značne skrátiť čas celej montáže a bývať môžete už do 3-4 mesiacov.

Čo je však najpodstatnejšie, že akýkoľvek materiál či produkt môže mať špičkové vlastnosti. Pokiaľ nie je dodržaný správny postup či manipulácia s materiálmi, v stenách budú vznikať tepelné mosty a celá stavba sa tým znehodnotí.  
 
Určite má každý svoju predstavu, ako má vyzerať ten jeho vlastný dom, či stavba, prípadne aké by mala spĺňať požiadavky.
Obráťte sa na odborníkov z Lindabu, navrhneme vám najvhodnejšie materiály, vypracujeme cenovú ponuku konštrukcie ako aj materiálu a odporučíme vám autorizovanú montážnu firmu pre samotnú realizáciu stavby.

Pred záväzným objednaním objekt premeriame, pripravíme podrobnú montážnu dokumentáciu a materiál vyrobíme. S realizačnou firmou následne prekonzultujeme všetky prípadné odlišnosti od štandardných riešení, aby montáž prebehla čo najjednoduchšie a bez problémov.
Radi Vám pomôžeme pri plnení vášho vysnívaného domu.

Viac informácií získate na webe spoločnosti Lindab www.stavebnysystem.sk alebo www.dom.lindab.sk
Zdroj: P0R článok spoločnosti Lindab a.s.