Modulárny mestský mobiliár G-ROW

DSC 6219 uprava

Na jeseň minulého roka predstavila spoločnosť PRESBETON na stavebnom veľtrhu FOR ARCH novinku – mestský mobiliár G-ROW, ktorý možno využiť bežným spôsobom ako jednotlivé finálne výrobky (lavička bez operadla a s operadlom, sedadlo, stojan na bicykle, kvetináč, odpadkový kôš, deliaci stĺpik s osvetlením) alebo ako voľne kombinovateľné zostavy. Vďaka rovnakému pôdorysnému modulu podstavy 800 × 800 mm možno jednotlivé elementy, ktoré sú obsiahnuté v základných výrobkoch, vzájomne spájať a skladať do tvarovo i funkčne odlišných foriem.

Tento stavebnicový systém poskytuje architektom a projektantom možnosť upravovať výslednú podobu podľa ich konkrétnych predstáv. Princíp postupného „vyrastania formy“ je prenesený do tvaroslovia základného elementu, ktorý sa organicky vynára zo súvislej betónovej platformy.

Na posilnenie tohto efektu je systém doplnený o liatu dlažbu s rovnakými povrchovými kvalitami. Vyrába sa rovnakou technológiou a z rovnakej zmesi betónu. Dlažba G-ROW je zároveň navrhnutá v rovnakom module 800 × 800 mm a s hrúbkou 60 mm, takže vhodne dopĺňa zostavy výrobkov.

Celá séria koncepčne vychádza z jediného základného betónového prvku, ktorý sa v rôznych modifikáciách uplatňuje ako nosný element všetkých výrobkov.

Mestský mobiliár G ROW

Základný element je odľahčený vďaka dutine, v ktorej môže byť LED osvetlenie, takže akékoľvek výrobky či zostavy možno aj tmavšom verejnom priestore svetelne zdôrazniť.

Všetky betónové prvky tohto systému sú mrazuvzdorné a chránené impregnáciou Protect System TOP proti znečisteniu a prenikaniu vody.

Autorom týchto nevšedných betónových prvkov je NEXT Level Studio v spolupráci so spoločnosťou PRESBETON.

Viac na www.presbeton.sk.

ZDROJ: PR článok spoločnosti PRESBETON Nova, s.r.o.