image 73803 25 v1
Galéria(7)

Meisterstücke – Kaldewei rozširuje segment luxusných výrobkov

Rok po úspešnej premiére vaní Kaldewei Meisterstücke sa už niekoľkokrát ocenený rad výrobkov rozrastá o dve exkluzívne voľne stojace vane. Pri ich vývoji vsadil Kaldewei na kreatívnu spoluprácu so známym hviezdnym dizajnérom Arikom Levym a s úspešnou dizajnérkou Anke Salomon. Výsledkom sú úplne nové poňatia dizajnu, ktoré nadväzujú na úspešnú históriu vaní Kaldewei Meisterstücke. Väčšiu flexibilitu a rôznorodosť spracovania ponúka Kaldewei vďaka dvojstranným a trojstranným variantom vaní Meisterstücke pre montáž k stene alebo do rohu.

4 2 KAL Meisterstuecke Emerso
6 3 KAL Meisterstueck Incava
6 4 KAL Meisterstueck Incava
0019886 1
Kaldewei 43 Meisterstueck Asymmetric Duo 2
Kaldewei Meisterstueck Asymmetric Duo 6

Kaldewei Meisterstücke sú synonymom novej generácie vysoko kvalitných dizajnových kúpacích vaní a umývadiel zo smaltovanej ocele Kaldewei. Smaltované panely z rovnakého materiálu a bez švov povyšujú Meisterstücke na jedinečné objekty modernej kúpeľňovej kultúry. Dajú sa harmonicky integrovať do architektonického poňatia kúpeľne alebo efektne uviesť na scénu ako tvarovo nezávislé objekty.

Nevšedné dizajnové stvárnenia od slávnych dizajnérov
V podobe novej vane Kaldewei Meisterstück Emerso vytvoril medzinárodne uznávaný dizajnér Arik Levy svojrázne tvarové poňatie. Táto voľne stojaca kúpacia vaňa vytvára špeciálne napätie, ktoré je dané jedinečnou kompozíciou plôch, tvarov a uhlov. Osobitosťou tejto jednomiestnej kúpacej vane je do seba zahnutý okraj, ktorý necháva pohľad zdanlivo putovať do nekonečna. Tento Meisterstück je z umeleckého i technického hľadiska skutočným majstrovským dielom. Novú koncepciu podtrhuje Kaldewei dizajnovo zladeným umývadlom zo smaltovanej ocele Kaldewei, navrhnutým rovnako Arikom Levym. Umývadlo Meisterstück Emerso s jemne dovnútra nakloneným okrajom vytvára k rovnako pomenovanej vani harmonický protiklad. Rovnako veľkoryso, avšak s úplne iným dizajnovým poňatím sa prezentuje Meisterstück Incava.

Dizajnérka Anke Salomon pri stvárnení tejto kúpacej vane vychádzala z tvarového poňatia, ktoré definujú prirodzené, plynulé obrysy. Kónický smaltovaný panel v spojení s veľkoryso zaoblenými polomermi rohov dodáva zvláštny pocit ľahkosti.


 
Rozličné možnosti umiestnenia vaní Kaldewei Meisterstücke
Odborní projektanti a stavitelia kladú veľký dôraz na individualitu a flexibilitu. Voľne stojace vane Meisterstücke ponúkajú najlepšie predpoklady k tomu, aby rozhodujúcim spôsobom ovplyvnili atmosféru kúpeľne. Navyše vďaka dvojstrannému alebo trojstrannému panelu možno vane Meisterstück Conoduo a Meisterstück Centro Duo skvele použiť i pre montáž k stene či do rohu. Tieto ďalšie možnosti realizácie kúpeľní už presvedčili exkluzívny 5 hviezdičkový hotel Schloss Elmau, ktorý okrem iného nechal svoje kúpeľne zariadiť vaňami Meisterstücke Centro Duo s dvojstranným panelom.

Všetky Kaldewei Meisterstücke spája precíznosť najmodernejších výrobných technológií a predností materiálu smaltovaná oceľ Kaldewei v bezšvovom tvarovom poňatí. V priebehu veľmi krátkej doby prekonali nové vane Kaldewei Meisterstücke všetky rekordy. Už v čase zopár mesiacov po svojom uvedení na trh sa voľne stojace vane so smaltovaným panelom stali najoceňovanejšími modelmi kúpacích vaní od Kaldewei. Aktuálnymi oceneniami sú „Interior Innovation Award 2015 – Best of Best“ udeľované nemeckou radou pre dizajn a cena „iF Design award 2015“ pre Meisterstück Kaldewei Conoduo.

www.kaldewei.cz
ZDROJ: PR článok spoločnosti Kaldewei CS, s.r.o.