Módne kráľovstvo v jednoizbovom byte: Ako riešiť úložný priestor, keď máte veľa oblečenia, ale malý byt

image 95837 25 v1

Či sú vašou vášňou kabáty, kabelky, lodičky alebo tenisky, vždy je potrebné vyriešiť otázku, ako všetky vaše poklady uskladňovať. Problém, postihujúci najmä dámy, vyrieši šikovné a premyslené zariadenie bytu. YIT Slovakia má pre vás návod, ako vaše obľúbené kúsky usporiadať systematicky a štýlovo aj v malom priestore.

Všimnite si dispozície
Pri výbere bytu je potrebné dobre si všimnúť jeho dispozičné riešenie, obzvlášť pokiaľ ide o malý byt. Šikovné riešenia ponúkajú byty v komplexe TAMMI v Dúbravke či PARI v bratislavskom Ružinove. „Úlohou architektov je myslieť na úložný priestor už pri návrhu jednotlivých dispozícií, čo si možno všimnúť v bytoch s väčšou chodbou. Zákazníci to niekedy považujú za nevýhodu, ale práve tu je možnosť umiestniť naozaj veľké množstvo úložného priestoru. Nezabudnite na praktické hľadisko, kabát si predsa vyzliekate hneď po príchode domov,“ upozorňuje Viliam Gabriš, predajca YIT Slovakia.

Zariaďte si interiér na mieru
Najideálnejším riešením pre malý priestor je nábytok na mieru. Podľa presných rozmerov sa dá výborne využiť každý jeden centimeter priestoru. Obrovské výhody v sebe ukrývajú vstavané skrine, ktoré ponúkajú mnoho dizajnových variácií a rôzne možnosti rozmiestnenia vnútorných políc a tyčí. „Tyč na vešiaky by mala byť v úrovni očí, nie príliš vysoko, ani nízko. Ak na nej visia dlhšie kúsky oblečenia, zložte ich, čím ušetríte priestor a do skrine tak môžete namontovať ešte jednu tyč. Ak je to možné, zaveste na vnútornú stranu dverí háčik na kabelky, alebo vrecko na rôzne drobnosti,“ dodáva Viliam Gabriš.

Využite každý kúsok
Myslite na to, že priestor nie je len na zemi, ale siaha od podlahy až po strop. V každej miestnosti sa nachádza priestor, ktorý si na prvý pohľad človek ani nevšimne, pretože je nad alebo pod úrovňou našich očí. Dá sa však efektívne využiť. Pozrite sa, koľko skriniek či poličiek sa dá zavesiť nad gauč či nad posteľ. Nebojte sa skrinky či police zavesiť i nad dvere či okolo nich – razom vznikne množstvo priestoru na odkladanie vašich drahocenností.

https://www.yit.sk/bratislava/dubravka/tammi-dubravka

ZDROJ: PR článok spoločnosti YIT Slovakia