Moderná chata s poľovníckou atmosférou

image 76391 25 v2

Šarmantná stavba uprostred rozkvitnutej záhrady je ideálnym miestom na dokonalý relax či romantický víkend. Fitch Bay Cabin patrí medzi jednu z tých stavieb, ktoré zaujmú na prvý pohľad. Ťažko povedať, či je to práve nádhernou záhradou alebo samotným charakterom atraktívne navrhnutej stavby – celý komplex existuje v tichom očarujúcom súzvuku a prináša potešenie nielen samotným vlastníkom, ale aj hosťom.

Víkendový dom či chatu – každý si túto stavbu nazve, ako považuje za vhodné – vlastní fotograf Jean Longpré spolu s Rosalie Clermont. Nachádza sa v oblasti Fitch Bay – v malom meste v Quebecu, v Kanade. Fitch Bay je vzdialené iba hodinu aj trištvrte jazdy autom z Montrealu a ponúka skutočne luxusný priestor na oddych. Rozprávkový dom si môžete dokonca prenajať – jedna noc v objekte stojí 250 dolárov, jeden týždeň 1 500 dolárov.

Pozemok s rozlohou 9 árov ponúka okrem sviežej záhrady aj príjemné posedenie s prírodným ohniskom obkoleseným kameňmi. Tie tam nanosil samotný majiteľ.

Prírodne ladený jednoduchý exteriér tvorí drevená latková fasáda v čiernej farbe s bielymi akcentmi v podobe balkóna a vchodového nadstrešenia v prednej časti a terasovej konštrukcie nadstavenej nad zimnou záhradou v zadnej časti domu. Prednú fasádu navyše vertikálne zdobí tehlový murovaný komín.

Dom poskytuje ubytovanie pre štyri osoby, na prízemí a dvoch poschodiach prináša komfortné súkromie v podobe dvoch spální a dvoch kúpeľní. Okrem toho vás uvíta útulná obývacia izba s kozubom a plne vybavená kuchyňa, ktorá ponúka umývačku riadu, kávovar, práčku so sušičkou a iné moderné výdobytky.

Čo sa týka štýlu, v ktorom je interiér zariadený, badáme tu najmä rustikálne prvky a prírodné materiály. Kamennú podlahu výborne dopĺňa masívne drevo – či už v podobe bieleho obkladu na stenách a strope, alebo v podobe nábytku či okenných rámov. Doplnky sú vybrané evidentne starostlivo a s ohľadom na kompaktnosť celého interiéru, jeho harmóniu a prepojenie s exteriérom aj s okolitou lokalitou. Nájdeme tu parožie a kožušiny, ktoré evokujú atmosféru poľovníckej chaty. Okrem toho sú v interiéri umiestnené ľanové obrusy a bavlnené deky či posteľná bielizeň. Priestor oživujú čerstvé rezané kvety a niekoľko zarámovaných obrazov.

Možno trošku prekvapujúco – vzhľadom na povahu stavby a lokalitu – tu nájdeme aj pripojenie na vysokorýchlostný internet a káblovú televíziu. Vďaka tomu je objekt vhodný aj ako pokojné miesto na tvorivú prácu ľudí, ktorí robia externe a potrebujú pri vykonávaní svojej profesie pokoj, podnetné prostredie a nádhernú prírodu.

Text: Anna Martausová
Foto: Jean Longpré
Zdroj: rclermont2.wix.com