Interiéry mladých autorov ocenené v súťaži YAP.SK

interiery mladych autorov ocenene v sutazi yap.sk

Interiér Domu zlomu, vytvorený dvojicou architektov Branislav Hovorka a Martin Paulíny, získal v súťaži YAP.SK – Cena pre architektov do 35 rokov – ocenenie Zlatá Stopka 2012 za najlepší realizovaný interiér.

V rámci celoštátnej súťaže YAP.SK, ktorú iniciovalo centrum ARCHA matériO Bratislava, prebehlo v novembri 2011 vyhodnotenie prác profesionálov v kategórii Realizované diela – interiéry z rokov 2008 – 2010. S podporou spoločností Miele a Miele Center Stopka bola založená tradícia ocenenia v tejto kategórii s názvom Zlatá Stopka.

Realizované interiéry súťažiace v aktuálnom ročníku hodnotila odborná porota v zložení prof. Ivan Petelen, PhD., (vedúci ÚIV FA STU v Bratislave) – predseda poroty, doc. Miroslav Debnár (vedúci KD VŠVU v Bratislave) a Ľubica Fábri (riaditeľka Centra ARCHA matériO Bratislava).

Z celkovo štrnástich súťažiacich realizácií – osem bytových a šesť komerčných interiérov – ocenila porota jedno dielo hlavnou cenou, dve diela získali čestné uznanie. Vyhlásenie a odovzdanie ocenení sa uskutočnilo 30. 11. 2012 na spoločenskom večere za účasti organizátorov, porotcov a mladých architektov – účastníkov súťaže.

Laureáti hlavnej ceny Zlatá Stopka 2012 získali sklenenú trofej (autor: akad. mal. Milan Pagáč) a kávovar od spoločnosti Miele v hodnote 1 250 €.

Laureátom čestných uznaní venovali organizátori pomôcky na skicovanie a predplatné magazínu A+D. Všetkých účastníkov súťaže obdarovala architektonická kancelária Jančina architekti publikáciou Sen o architektúre, približujúcou tvorbu ateliéru za uplynulých dvadsať rokov.

Výsledky súťaže

Hlavná cena – Zlatá Stopka 2012

Interiér Domu zlomu, obec Kynceľová, Banská Bystrica
(autori: Martin Paulíny, Branislav Hovorka, ateliér Paulíny Hovorka Architekti, investor: súkromná osoba)

Čestné uznania
Interiér kantíny Presto, Digital Park II., Bratislava (autori: Katarína Mňahončáková, Soňa Salnerová, winwin – architektonická kancelária, Alexandra Zorničková, investor: Medusa group, s. r. o.)

–>–>

Interiér bytu na Trnávke, Bratislava -Trnávka (autor: Zuzana Vaněková, ateliér Vazudesign, investor: súkromná osoba)

Nový ročník súťaže, v ktorom budú hodnotené a ocenené práce mladých slovenských architektov a študentov do 35 rokov z obdobia rokov 2011 – 2012, bude prebiehať od februára do novembra 2013.

Záujemcovia nájdu všetky súťažné práce a viac informácií o projekte na www.archacentre.org/projekty/yap_sk.

Text: Marina Swan
Foto: archív centra ARCHA matériO, www.archacentre.org

KategórieInteriérový dizajn