iF Design Award– ďalšie zlato pre spoločnosť Viega

Ocenená ovládacia doska Visign for More 202

Ozajstnú smršť medailí spoznala spoločnosť Viega na súťaži iF Design Award 2020. Cenu v kategórii Kúpeľňa získalo hneď päť ovládacích dosiek pre WC a sprchový žliabok. Ovládacia doska Visign for More 202 dostala navyše za vynikajúce dizajnérske spracovanie celkom výnimočné ocenenie v podobe zlatej plakety iF.

Novinky spoločnosti Viega z programu Visign boli vyvinuté v spolupráci so štúdiom ARTEFAKT dizajn z Darmstadtu a za necelý rok po svojom uvedení na trh sa môžu pochváliť dôležitými dizajnérskymi cenami.

Zlatá cena iF Gold Award 2020

Výrobky spoločnosti Viega sa úspešne presadili v ambicióznom konkurenčnom prostredí medzi 7298 adeptmi z 56 krajín. Ovládacia doska Visign for More 202 pritom získala mimoriadne ocenenie v podobe zlatej známky iF Label. Tá bola tento rok udelená celkom 75-krát.

Porota vyzdvihla najmä vyváženú kombináciu moderných, elektronických funkčných prvkov s tradičnými formami. Ovládacia doska Visign for More 202 predstavuje krásu minimalistického dizajnu v perfektnom vyhotovení a radí sa medzi najúspešnejších držiteľov svetovo renomovanej dizajnérskej ceny.

Zlatá cena na iF Design Award 2020: 78 dizajnérskych expertov z celého sveta z viac ako 20 krajín sa zhodlo na ocenení vynikajúcej dizajnérskej práce na ovládacej doske Visign for More 202 v podobe žiadanej zlatej známky iF Label.
Zlatá cena na iF Design Award 2020: 78 dizajnérskych expertov z celého sveta z viac ako 20 krajín sa zhodlo na ocenení vynikajúcej dizajnérskej práce na ovládacej doske Visign for More 202 v podobe žiadanej zlatej známky iF Label. | Zdroj: Viega

Ocenenie iF Design Award 2020

Okrem zlatej známky iF Label získala spoločnosť Viega aj ďalšie ocenenia pre produkty z programu Visign. Ide o ovládacie dosky Visign for More 204, Visign for Style 23 a Visign for Style 24 vrátane senzitívnej ovládacej dosky s bezdotykovým ovládaním Visign for More 205.

Spoločne s týmito produktmi ocenila medzinárodná nezávislá porota zložená zo špičkových odborníkov tiež sprchový žliabok Advantix ClevivaSlávnostné odovzdávanie cien iF Design Award prebehne 4. mája 2020 v Berlíne, v paláci Friedrichstadt-Palast. V čase od 2. do 10. mája 2020 bude navyše možné vidieť niektoré z ocenených produktov z oblasti priemyselného dizajnu v berlínskej kaviarni Moskau.

Moderné a harmonické kúpeľne od Viega

Spoločnosť Viega ponúka svojím portfóliom produktov Visign riešenie pre ucelené koncepcie kúpeľní. Ovládacie dosky je možné dodať vo viac ako 50 sériových variantoch v zaujímavých materiálových kompozíciách a so zvláštnymi farebnými odtieňmi. Modernému zariadeniu kúpeľne alebo WC tak nestojí nič v ceste. Produkty sú rozčlenené do sérií Visign for More, Visign for Style a Visign for Life.

Taktiež nový sprchový žliabok Advantix Cleviva umožňuje vysokú mieru variability v kúpeľni. Žliabok môže byť umiestnený kdekoľvek v ploche dlažby: uprostred miestnosti, na strane alebo priamo pri stene. Pri montáži sa dá výška i dĺžka sprchovacieho profilu prispôsobiť konkrétnym montážnym podmienkam, rovnako ako umiestnenie odtokového potrubia.

O inovatívnosti a mimoriadnej práci v oblasti dizajnu výrobkov Viega svedčia aj mnohé ďalšie aktuálne ocenenia. K nim patria významné ceny ako German Design Award 2020, Red Dot Design Award 2019 alebo tiež Design Plus powered by ISH 2019.

Jeden z piatich ocenených produktov od spoločnosti Viega na súťaži iF Design Award 2020 nový sprchový žliabok Advantix Cleviva.
Jeden z piatich ocenených produktov od spoločnosti Viega na súťaži iF Design Award 2020 nový sprchový žliabok Advantix Cleviva. | Zdroj: Viega

Cena iF Design Award

Cena iF Design Award je od roku 1967 celosvetovo uznávanou obchodnou značkou, ktorá je udeľovaná za mimoriadne dizajnové počiny. Vyhlasuje ju raz ročne najstaršia nezávislá dizajnérska inštitúcia na svete – iF International Forum Design GmbH v Hannoveri.

Cena iF Design Award patrí medzi najdôležitejšie svetové ceny za dizajn. Dizajnérsku prácu hodnotí okrem iného na základe kritérií ako je inovácia, funkčnosť, zodpovednosť (dodržiavanie ekologických štandardov, univerzálny dizajn) alebo odlišnosť od konkurencie.

Ročník iF Design Award 2020 registruje 7298 nominovaných produktov, 1453 ocenených účastníkov a 75 udelených zlatých značiek iF Label.

KategórieInteriérový dizajn