Ideálne domy na kolínskom veľtrhu

Ideálne domy na kolínskom veľtrhu

Brány medzinárodnej výstavy nábytku v Kolíne nad Rýnom sa už čoskoro otvoria. Od 15. januára 2007 sa tu počas jedného týždňa sústredí medzinárodná scéna interiérového dizajnu. Hlavné podujatie veľtrhu, imm cologne, premení so svojimi 1400 vystavovateľmi a viac ako 150 expozíciami svetových dizajnérov a výrobcov toto mesto na Mekku medzinárodného dizajnu. V rámci sprievodného podujatia veľtrhu s názvom Ideálne domy cologne 2007 predstaví tento rok svoje vízie britská architektka Zaha Hadid a japonský dizajnér Naoto Fukasawa.

Na úvod stručné predstavenie hlavných protagonistov: Zaha Hadid, renomovaná architektka, sa už v mladosti stala víťazkou niekoľkých súťaží, avšak dlhší čas sa jej avantgardné návrhy považovali za nerealizovateľné. V súčasnosti má vynikajúcu reputáciu aj ako dizajnérka nábytku a výstavných expozícií.

Naoto Fukasawa – dizajnér s povesťou majstra neobyčajných dizajnov. V posledných rokoch sa začal venovať aj navrhovaniu nábytku a interiérových prvkov pre rôzne popredné európske spoločnosti.

Už niekoľko rokov priťahujú Ideálne domy v rámci výstavy imm cologne množstvo návštevníkov. To, čo ich priťahuje, sú kontrastné nápady jednotlivých zainteresovaných návrhárov. Ideálne domy debutovali v roku 2003, keď organický futurizmus Karima Rashida čelil jednoduchému a poetickému prístupu Konstantína Grcica. Charakteristickým prvkom Ideálnych domov 2007 bude opäť duel dvoch odlišných prístupov a ich následné porovnanie. Prvýkrát sa v ňom stretne mužský pohľad na budúci domáci štýl so ženským. Vzrušujúcim momentom je aj fakt, že jeden z dizajnérov pochádza z Ďalekého východu a druhý z Európy. Návštevníci sa môžu tešiť na stretnutie avantgardnej architektúry à la Zaha Hadid a poetického dizajnu od Naota Fukasawu.

Návšteva veľtrhu imm cologne okrem iného ponúka šancu obzrieť si novinky z oblasti životného štýlu, ako aj širokú kolekciu obývacieho a spálňového nábytku, matracov, textílií, kobercov, lámp a iných bytových doplnkov.

(lh)
Foto: Koelnmesse, GmbH, Kolín nad Rýnom