ABB tento rok predstavuje dizajnovú novinku medzi vypínačmi a zásuvkami – dizajn „Levit®“

image 89614 25 v2

Levit® má mnoho tvárí. Môže byť elegantný aj nadčasový, ale aj hravý či individualistický. Levit® je pestrosť čistej modernej línie so širokou škálou farebných kombinácií. Celkom iste nájde uplatnenie v mnohých smeroch architektúry. Tak v bytovej oblasti, ako aj v moderných priestoroch kancelárií, detských kútikoch, zábavných centrách, hoteloch. To všetko z neho robí dizajn veľmi univerzálny.

Základná črta tohto dizajnu je predovšetkým v tom, že rámčeky a kryty prístrojov sú zložené z dvoch dielov/vrstiev, čím sa dosiahlo to, že sa horné farebné plochy „vznášajú“, alebo pre milovníkov cudzích slov „levitujú“, nad povrchom steny ako lietajúci koberec nad arabskou púšťou. Navyše tento vznášajúci sa dizajn upúta nielen svojím hranatým tvarom, ale aj širokou farebnou ponukou so skoro nekončiacim množstvom farebných možností. V základnej verzii je v ponuke 11 farebných kombinácií počínajúc štandardnou bielou cez odtiene kávové a metalické až po žiarivé pestré farby. Tieto základné kombinácie sa dajú rozdeliť do troch skupín, a to podľa toho, akú farbu majú spodné diely spolu s vrchnou farbou. Pre milovníkov klasiky s konzervatívnym prístupom sú pripravené kombinácie: biela, šedá, slonová kosť a macchiato na bielom podklade. Pre moderné masové inštalácie je určená kombinácia biela/ľadová biela. A napokon je tu 5 základných kombinácií pre pestré, odvážne, architektonické a techno inštalácie: biela, žltá, červená, zelená a metalická farba onyx spolu s podkladom v dymovej čiernej. Tieto kombinácie upútajú všade, kde sa objavia.

Hlavnými prednosťami dizajnu Levit® sú nielen pestré farby a univerzálny dizajn, ale najmä možnosť kombinovať spodné diely s hornými v širokej palete farieb. Chceli by ste červeno-biely viac rámček? Žiadny problém, možnosti sú neobmedzené. Stačí si zakúpiť červený rámček, biely výmenný diel krytu rámčeka nahradiť za existujúci a dizajnová hra s vypínačmi sa môže začať. Zaobstarali ste si povedzme oranžovú a po dvoch rokoch sa chcete vydať inou farebnou cestou? Nevadí.

Vyberte si novú farbu vrchného krytu rámčeka, vypínačov a ďalších prístrojov, zložte dolu pôvodné farby a nacvaknite nové výmenné kryty vo vybranom odtieni. V dizajnovom rade Levit® nájdete kompletné prístrojové vybavenie, ktoré je potrebné pre modernú elektroinštaláciu – spínače každého druhu s orientáciou aj signalizáciou riešenou LED diódami, dvojpólový spínač s červeným priezorom, spínač pre trojpólový 16A spínač, žalúziové spínače, dátové zásuvky, televízne zásuvky, ale aj moderné kryty pre HDMI či USB zásuvky.

Nezabudli sme ani na moderné elektronické prístroje, ktoré dnes už nemôžu chýbať v žiadnej elektroinštalácii, ako sú krátkocestné a otočné stmievače vrátane verzií pre LED zdroje, digitálne termostaty, pohybové snímače a samozrejme aj rádio do steny. Či už je to klasické FM rádio, alebo modernejšie WiFi rádio, ale aj najnovší prírastok do rodiny ABB – rádio s FM tunerom a bluetooth prijímačom pre počúvanie „vlastnej“ hudby z telefónu alebo tabletu.

Trošku podrobnejšie o stmievačoch
Dnes sú hlavným zdrojom osvetlenia mnohých interiérov LED žiarovky, ktoré sa nedajú regulovať bežnými stmievačmi. Preto spoločnosť ABB vyvinula špeciálne LED stmievače určené pre všetky dizajny vypínačov ABB, samozrejme aj Levit®. Na výber sú otočné alebo dotykové (krátkocestné) prevedenia. Otočný stmievač je určený pre záťaž 2-100W a má v sebe aj regulátor minimálnej hodnoty jasu. Dotykové prevedenie má rovnaké parametre ako otočné prevedenie stmievača, má však extra funkciu možnosti stmievania z viacerých miest pomocou obyčajných tlačidiel.

www.abb.sk

KategórieInteriérový dizajnZnačky