image 71892 25 v2
Galéria(14)

Interiér s minimalistickým dizajnom

Rezidenčný projekt v meste Singera už na prvý pohľad zaujme svojou komplementárnou povahou farieb a nosných prvkov.

1
2
3
4
5
6
7
8

Minimalizmus postavený na kontraste tmavých a svetlých tónov, textúr a súzvuku rôznych materiálov (z ktorých v duchu klasického urbanistického minimalizmu prevláda sklo a betón) je očarujúco komplexný.

Tvorca tohoto diela – mladý talentovaný architekt Marcel Luchian – pretavil svoju víziu do vyváženého minimalistického dizajnu, ktorý kladie dôraz na strohú nadčasovosť, no zároveň príjemnú pohostinnosť moderného prevedenia. Projekt bol prezentovaný počas tretieho ročníka GIS Architecture Expo Conference v Rumunsku.

„Projekt M House prekvapuje prostredníctvom architekturálneho modernizmu, nekonvenčných foriem a kombinácie materiálov (sklo, betón), ktoré sú zastúpené tak v interiéri, ako aj v exteriéri. Minimalistický dizajn harmonicky zosúlaďuje svetlo, tiene a textúry, zlievajúc ich do funkčnej formy s prihliadnutím na prirodzené zdroje tepla či systém rekuperácie a chladenia vzduchu, “ hovorí o projekte autor projektu.

Dominantným prvkom exteriéru je bazén, ktorého dizajn je skresaný na elementárny minimalizmus – betónová platňa slúži ako terasa prislúchajúca k bazénu.

Dom je rozdelený do dvoch základných proporcií – základňa je kubického tvaru a tmavej farby, nadstavba kontrastnej svetlej farby oživuje projekt svojou atypickou dispozíciou

Okolie domu nenarúšajú žiadne dekoratívne nadstavby. Vyniká strohým minimalizmom. Drsnú povahu betónu zjemňujú skaly rozmiestnené na pozemku.

Obývacia izba dýcha dokonalým zladením minimalistických prvkov a materiálov s pohodlnými a nadčasovými interiérovými solitérmi. Finálny prietor prináša atmosféru domova.

Tmavú lesklú podlahu dopĺňa biely nábytok a sklo. Koberec a krb dodávajú priestoru domácu útulnosť. Zariadenie je praktické a funkčné.

Drevené dekory zjemňujú kontrastný dizajn kúpeľne

Hlavná spálňa je zariadená jednoducho, účelne, prostredníctvom sklenej fasády  ponúka nerušený výhľad na okolitý pozemok a je doplnená umeleckým kúskom pre navodenie pokoja a relaxu.

Hosťovská spálňa v podobnom minimalistickom duchu je prostredníctvom sklenenej steny spojená s menšou terasou.

Autor je riaditeľom architektonicko-dizajnérskeho štúdia Marcel Luchian Studio. Vyštudoval Fakultu interiérového dizajnu, architektúry a urbanizmu na Technickej univerzite v Moldavsku a Technickej univerzite v Rige. V štúdiu pokračoval aj na Politecnico di Milano, NABA – Nuova Accademia di Belle Arti či SPD – Scuola Politecnica di Design.

Text: Anna Martausová
Vizualizácie: Marcel Luchian Studio
Zdroj: v2com-newswire.com