Domino poskladá mozaiku obchodov i služieb
Galéria(3)

Domino poskladá mozaiku obchodov i služieb

Koncentrovaná ponuka tovarov a služieb súvisiacich s bývaním – to je ústredný leitmotív rodiaceho sa obchodno-stavebného centra Domino v Trnave. Moderný priestor ponúka obchodné jednotky pre etablované spoločnosti a značky v danom segmente so stabilným miestom na trhu. Priestor spojí špecialistov na jednotlivé komodity    v oblasti služieb pre stavbu a bývanie a špecialistov na modernú architektúru. Vytvorí objekt spĺňajúci kritériá súčasných obchodných centier,“ hovorí za autorov projektu Ing. arch. Pavol Kollár.

Obchodno-stavebné centrum sa nachádza v juhovýchodnej časti Trnavy na Zavarskej ceste. Bude súčasťou novovznikajúcej obchodno-priemyselnej lokality s ľahkou dostupnosťou z centra mesta a s priamym prístupom z diaľnice D1 zo smerov Bratislava a Žilina a z rýchlostnej komunikácie R1 zo smeru Nitra. Na pohodlné nakupovanie bude pre zákazníkov slúžiť 95 parkovacích miest. Súčasťou stavebného centra je aj predajňa najväčšej siete stavebnín na Slovensku STAVMAT IN.

„Domino je výnimočné svojím špecializovaným zameraním,“ hovorí Pavol Kollár. „Okrem ponuky širokého sortimentu predajní špecializovaných na jednotlivé oblasti bývania, bytové doplnky, stavby a záhrady sa sústreďuje aj na poskytovanie služieb. V príjemnom modernom prostredí poskytne svojim zákazníkom realitné služby spojené s predajom bytov, domov a pozemkov, ako aj služby architekta pri tvorbe interiéru bytov či projektovaní domov. V ponuke služieb nebude chýbať ani finančné poradenstvo spojené s možnosťou získania hypotekárnych úverov na kúpu a stavbu nehnuteľnosti. Súčasťou nového centra bude aj kaviareň, ktorá spríjemní zákazníkom chvíle nákupu.“

Celkový výraz budovy harmonizuje so súčasným architektonickým tvaroslovím a vychádza z jej funkcie. Dynamika života a bývania je pretavená do výraznej farby fasády objektu. Celková predajná plocha je 5 300 m2. Predajňa so stavebninami so samostatným vchodom má celkovú predajnú a skladovú plochu približne 2 000 m2. Kompletnú ponuku sortimentu pre bývanie doplní aj záhradná predajňa zelene situovaná vedľa tejto predajne. Vstup do jednotlivých obchodných prevádzok sa bude riešiť zo spoločného priestoru.

Výstavba obchodno-stavebného centra Domino v Trnave je plánovaná na jar tohto roku a jeho otvorenie na túto jeseň. Spoločnosť IN VEST, s. r. o., plánuje rozšíriť projekt Obchodno-stavebného centra Domino aj do ďalších krajských miest.

Názov: Obchodno-stavebné centrum Domino
Miesto: Trnava, pri Zavarskej ceste
Autori:
Ing. arch. Pavol Kollár
Ing. arch. Radovan Vranka
Ing. arch. Tomáš Matlák
Investor: IN VEST, s. r. o., Šaľa
Začatie výstavby: jar 2007
Ukončenie výstavby: jeseň 2007
Investičný náklad: 140 miliónov Sk

(pet)
Foto: IN VEST, s. r. o.