Lasse

České radiátory od firmy P.M.H.

Partneri sekcie:

Rebríkové radiátory sú dnes neodmysliteľnou súčasťou skoro každej kúpeľne. Ich dizajn, vyhotovenie a povrchová úprava sa stále prispôsobujú aktuálnym trendom. Vďaka tomu sa takéto radiátory nepoužívajú už len kúpeľniach, ale umiestňujú sa aj do chodby, šatníka či kuchyne atď.

Spoločnosť P.M.H. ponúka širokú škálu farebných úprav, ktorú možno použiť pri všetkých modeloch dizajnových radiátorov. Zaujímavá je štruktúrovaná povrchová úprava v čiernej a bordovej farbe. Povrch je matný, takže nie je náročný na údržbu.

Pri elektrickom alebo kombinovanom vykurovaní možno použiť univerzálnu vykurovaciu tyč HT2 v bielom, čiernom, chrómovom vyhotovení alebo variant metalická strieborná. Z technického hľadiska má veľký náskok pred bežnými vykurovacími tyčami.

Zmena spočíva v prívodnom kábli, ktorý môže byť aj rovný, bez ukončenia alebo vo verzii PMH-HT1 určenej na priame napojenie do elektrickej siete. Táto vykurovacia tyč je určená náročnému zákazníkovi, ktorý si potrpí na estetické dizajnové stvárnenie.

Veľmi zaujímavou dizajnovou novinkou je hranatý typ ventilu Cube-COM určený na pripojenie po stranách radiátora. Tento ventil možno použiť i na kombinované vykurovanie, a to jednoduchým prestrčením vykurovacej tyče cez telo ventilu. Netreba robiť dodatočné úpravy.

Výber vhodného radiátora podľa použitia

Pred zakúpením radiátora je dobré popremýšľať nielen o dizajne, ale aj o spôsobe vykurovania miestností. Radiátory môžeme pripojiť na bežný vykurovací systém, použiť radiátor na elektrinu alebo kombinovať.

Na kombinované vykurovanie radiátormi P.M.H. je potrebná elektrická vykurovacia tyč + termostatický ventil. Dnes už netreba žiadny T-kus či iné časti. Technické vypracovanie ventilov dnes umožňuje, že napojenie môže byť vzhľadovo čisté. Kombinované vykurovanie má veľkú výhodu. V

zimných mesiacoch sú radiátory obyčajne v prevádzke prostredníctvom bežného vykurovacieho systému a v lete, keď je vykurovací systém vo väčšine prípadov vypnutý, možno podľa potreby zapnúť iba elektrinu.

Niekoľko vybraných typov z ponuky P.M.H.

Zone

S kúpeľňovým radiátorom, ktorý veľmi rýchlo zatočí s chladom v interiéri, prichádza na trh firma PMH. Radiátor ZONE disponuje plochou konštrukciou (tzv. slim dizajnom), čo v kombinácii s nízkym objemom vody potrebným na jeho naplnenie znamená veľmi rýchle nahriatie telesa, teda aj rýchly nástup ohrievania chladných priestorov.

Zone 1200x450
Zone |

Radiátor je k dispozícii v dvoch veľkostiach – 450 × 1 170 mm (výkon 536 W) aj 450 × 1 570 mm (výkon 725 W) a možno ho napojiť iba na centrálne vykurovanie cez stredové pripojenie (50 mm).

Teleso sa dodáva v siedmich matných farebných variantoch so štruktúrovaným povrchom. Súčasťou dodávky sú dva ľubovoľne nainštalované držiaky uterákov.

https://www.pmh-co.eu/sk/produkty/radiator-zone-p81.html

 

Theia

Radiátor Theia je veľmi obľúbený vďaka svojmu vzhľadu, ktorý vnesie dotyk elegancie a luxusu do každej kúpeľne. Dômyselne navrhnutá konštrukcia radiátora umožňuje jednoduché zavesenie uterákov zboku alebo na háčiky umiestnené na 2 vertikálnych rúrkach.

Theia
Theia |

Radiátor má pripájací rozstup 100 mm a rozmery 500 × 940, 500 × 1 540 mm. Možno využiť napojenie na centrálne vykurovanie, kombinované alebo pripojenie na elektrinu. Je dostupný v niekoľkých farebných vyhotoveniach a v chrómovej verzii. Možno vyrobiť i otočený variant.

https://www.pmh-co.eu/sk/produkty/radiator-theia-p12.html

Lasse

Lasse je elektrický sušiak uterákov vyhrievaný interným vykurovacím káblom (tzv. suchá báza).Vďaka svojmu dizajnu dodá Lasse vašej kúpeľni štýlový vzhľad. Dostatočný priestor medzi rúrkami umožňuje ľahké vešanie uterákov. Sušiak má 2 energeticky úsporné funkcie BOOSTER a ČASOVAČ.

Funkcia BOOSTER slúži na dosahovanie maximálneho výkonu počas 2 alebo 4 hodín, potom sa automaticky vypne. Funkcia ČASOVAČ umožňuje nastavenie maximálneho výkonu počas 2 a 4 hodín, automaticky sa vypne a po 22 či 20 hodinách sa opäť zapne na maximálny výkon.

Môžete si vybrať medzi inštaláciou so skrytým pripojením na pravej alebo ľavej strane alebo pomocou kábla. Kábel so zástrčkou je súčasťou balenia. Sušiak je k dispozícii vo variante z leštenej nehrdzavejúcej ocele, v matnom čiernom variante a v dvoch veľkostiach.

https://www.pmh-co.eu/sk/produkty/susiak-lasse-p79.html

www.pmh-co.sk

Zdroj: P.M.H.-Invest & Trade spol. s r.o.