Bytový dom Jelenecká

Bytový dom Jelenecká v Nitre

Na východnom okraji Nitry sa rozbieha výstavba ďalšieho rezidenčného projektu. Bytový dom v tvare L na rohu Jeleneckej a Moskovskej ulice prinesie na trh celkovo 53 bytov. Na prvých štyroch nadzemných podlažiach sa bude nachádzať 46 bytových jednotiek, na vrchnom piatom podlaží je situovaných sedem strešných mezonetov.

Bytová skladba pozostáva zo 16 jednoizbových, 26 dvojizbových a štyroch trojizbových bytov. Každá jednotka má balkón alebo lodžiu. Najmenšie mezonety sú dva trojizbové, okrem nich sa v dome nachádzajú štyri štvorizbové a jeden prémiový päťizbový. Najväčší päťizbový strešný mezonet má 148 m2, najmenší jednoizbový byt na prvom podlaží má výmeru necelých 33 m2.

Plocha dvojizbových bytov sa pohybuje od 49 do 60 m2. Trojizbové byty sa veľkosťou dostávajú tesne pod 95 m2, trojizbové mezonety majú plochu 112, resp. 124 m2. K niektorým bytom prislúcha aj parkovacie miesto a sklad alebo pivnica.

Za stavbou stojí developer Belevis. Okrem polohy priamo pod Zoborom s dobrou nadväznosťou na cyklistické trasy aj mestskú hromadnú dopravu sa snaží záujemcov zaujať prémiovým remeselným vyhotovením bytov. V ponuke sú dve možnosti vyhotovenia (Standart alebo Exclusive) alebo zhotovenie bytu na kľúč. Bytový dom vyrastá v zástavbe starších bytových domov a zakončí výstavbu v zóne.

ZDROJ: Jelenecka.sk