image 96370 25 v1
Galéria(9)

AUDIOFILI V RAJI alebo Výstava audio, video, domáce kino 2017

Partneri sekcie:

Táto renomovaná akcia nazývaná ľudovo aj „High end“ sa už stala takmer MUST SEE pre veľkých, ale aj menej audiofilných fanúšikov kvalitnej hudby. 

7H9A0555
Audio research serafino
devialet Gold Phantom 1
kuzma
loewe spectral
mcintosh rezerva
mcintosh SF kuzma
Devialet Gold Phantom 9

Tento rok sme na výstave predstavili skoro samé novinky roku, čo sa ukázalo ako naozaj dobrá voľba, pretože návštevníci si v našich prezentačných miestnostiach doslova trhali kľučky. Kvalitu prezentácie potvrdili aj samotní návštevníci, keď BIS audio vyhralo návštevnícku anketu v kategórii Najlepšia prezentácia Výstavy audio, video, domáce kino 2017. Rovnako sme sa ocitli na prvom mieste aj v kategórii  Najlepší zvuk.

NOVÍ HERCI NA PÓDIU

sú prekrásne a estetické televízory LOEWE vo svojom minimalistickom a nadčasovom dizajne, s nezameniteľným výrazom OLED technológie. Tá sa podpísala aj na veľmi tenkom ráme z brúseného hliníka. Výrobca predstavuje špičku, ktorá používa najmodernejšiu zobrazovaciu technológiu.

Na výstave sme predstavili modely LOEWE bild 3.55, bild 5 a bild 7 na štýlovom dizajnovom stolíku s držiakom od firmy Spectral, ktorého dizajn je presne nastavený pre Loewe TV. Spectral je rovnako nemeckým výrobcom špičkového dizajnového audio nábytku v širokej palete farieb a prevedení. V značke sa spája krása dizajnu s funkčnosťou: už viac žiadne viditeľné káble a k tomu vysoko kvalitný zvuk priamo v štýlovom nábytku, a so zapracovanými inteligentnými systémami ovládania.

K novinkám na slovenskom audio trhu patrí aj kultový gramofón Kuzma STABI REF2. Tento unikátny gramofón s históriou od roku 1992 má dvojplatňovú konštrukciu sendvičového typu s dvomi linkovými platňami. Špecifickosť spočíva v tom, že šasi gramofónu je odpružené veľkými pružinami uloženými v silikónovom oleji. Vďaka tomu dosahuje rezonanciu len 2,2Hz.

STÁLICE A HVIEZDY

Miláčikom však ostáva hudobného neba: značka McIntosh. Návštevníci boli unesení nielen z dokonalej hudobnej kompozície a zvuku, ale aj z kultovej estetiky, ktorú značka McIntosh ponúka.

K hviezdam audio neba patrí aj značka Sonus faber. Tento rok SF predstavil nové reproduktory THE SONUS FABER, ktoré sú koncentráciou skúseností, intuície, tvrdej práce a dizajnu. Smerujú k cieľu, aby hudba bola živšia, prirodzenejšia a skutočne fascinujúca. Konštrukcia odráža know-how staré ako hudba samotná a spája ju s víziou budúcnosti. Prekrásny zvuk vykúzila aj kombinácia reproduktorov SF Serafino Tradition a zosilňovač Audio Research.

 

NEW GENERATION

alebo new media boli špeciálnou témou tohto roku. Najviac pozornosti zaujal produkt, ktorého hviezda vyletela okamžite, ako sa dostal na trh: Devialet Phantom Silver a úplne nová verzia Gold. Nielen výborný zvuk, ale aj luxusný dizajn sa podpisujú na komerčnom úspechu tejto krásnej hračky.

 

 

Tieto produkty a oveľa viac si môžete pozrieť v našom showroome v Bratislave, v Košiciach a Banskej Bystrici.
Viac na www.bisaudio.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti BIS audio, s.r.o.