Taliansky nábytok s rodinnou tradíciou

Arketipo: Taliansky nábytok s rodinnou tradíciou

Partneri sekcie:

Toskánsko, Florencia a jej okolie priťahovalo ľudí po celé storočia. Stretávali sa tu rôzni remeselníci aj veľkí majstri dizajnu a vzdelávania. Ranná káva, neustále sa meniace módne trendy a vrodený taliansky štýl je súčasťou tohto zaujímavého miesta, kde má svoj domov rodina Cattelan. Krásne prostredie historického mesta a osobnosti tejto rodiny spolu vytvárajú víziu a pomáhajú definovať unikátny štýl nábytku, ktorý je dnes súčasťou mnohých slovenských domovov.

Zákazníci po celom svete si vďaka rodine Cattelan užívajú roky výskumu, vývoja, výberu a najmä skutočného talianskeho temperamentu a vášne. Aj logo spoločnosti odráža to, ako sa značka Arketipo neustále vracia k svojim koreňom, dedičstvu a kultúre, ktorú prenáša z tradičného prostredia do moderného sveta.

Taliansky nábytok s rodinnou tradíciou

Tvorba skúseností, nie objektov

Od začiatku bolo poslanie značky Arketipo jednoznačné: Premieňať nápady na jedinečné a originálne veci. Zamestnanci, remeselníci a návrhári neustále skúšali nové veci a často experimentovali. Tam, kde obyčajný človek videl len drevo, kov alebo látku, videli profesionáli z Arketipo remeslo, túžbu priniesť čosi nové a neobyčajné a potešiť dušu zákazníka.

Taliansky nábytok s rodinnou tradíciou

Arketipo a ekoma design

Na tejto značke nás naviac zaujala dlhoročná rodinná tradícia a ručné spracovanie niektorých častí sedačiek. Talianska kvalita týchto sedačiek sa ukrýva v každom detaile a vo všetkých použitých materiáloch. Na vývoji značky sa podieľajú svetoví dizajnéri ako: Mauro Lipparini, Giuseppe Viganó, Carlo Bimbi, Manzoni a Tapinassi, Adriano Piazzessi, Gordon Guillaumier a mnohí iní. Navrhujú stoly, stolíky, knižnice, stoličky, doplnky, sedacie súpravy aj kreslá. Na všetky druhy nábytku sa využívajú len tie najkvalitnejšie materiály, akými sú sucupira wood, prírodná koža a mramor.

Taliansky nábytok s rodinnou tradíciou

Taliansky nábytok s rodinnou tradíciou

Pohodlné sedenie zabezpečí nedeformovateľný polyuretán rôznych tvrdostí, sterilizované husacie perie, polyesterové vlákna, bavlnené dvojité balenie vnútra a pamäťová pena. Tieto materiály sa v jednotlivých modeloch sedačiek kombinujú tak, aby ste mali pri sedení na nich dokonalý komfort. Sedačky značky Arketipo sa tiež veľmi jednoducho udržiavajú. Poťahy sú zvliekateľné (môžete si ich zakúpiť aj samostatne) a sedačky tak ľahko očistíte, aby boli vždy ako nové.

Taliansky nábytok s rodinnou tradíciou

Taliansky nábytok s rodinnou tradíciou

Ekoma design je dlhoročným distribútorom značky Arketipo. Oceňujeme najmä ich prácu s dôrazom na detail a nadčasový dizajn. Taliansky nábytok je nám blízky a sme veľmi radi, že vám ho môžeme sprostredkovať a zoznámiť vás s našimi obľúbenými značkami. Arketipo medzi ne celkom iste patrí.

www.ekoma.sk

ZDROJ: PR článok spoločnosti EKOMA-design, a.s.