image 100096 25 v1
Galéria(3)

Wienerberger Brick Award 2018 pozná finalistov

Medzinárodná porota súťaže o najkrajší projekt z pálenej tehly, Wienerberger Brick Award 2018, vybrala 50 finalistov. Porota, zložená z prestížnych architektov, novinárov a kritikov z oblasti architektúry, vyberala tie najlepšie projekty z celkového počtu takmer 600 súťažiacich na základe prísnych kritérií a dlhoročných praktických skúseností. Z 10 prihlásených slovenských architektov sa do finále neprebojoval ani jeden.

Atlas House  The Netherlands
San Bernardo Chapel  Argentinia

Prestížne ocenenie Wienerberger Brick Award bolo po prvý krát udelené v roku 2004. Odvtedy sa udeľuje každé dva roky projektom, ktoré sú exemplárnym príkladom  moderného a inovatívneho prístupu k využitiu stavebných materiálov v oblasti architektúry. Keramické výrobky musia v predložených projektoch zohrávať signifikantnú úlohu v rozsahu od tehál, cez obkladové pásiky  až po keramickú dlažbu. Použitie výrobkov spoločnosti Wienerberger v projekte nie je nutnou podmienkou na zapojenie sa do súťaže. Zvláštny dôraz sa bude klásť na to, ako projekt kombinuje tri základné aspekty: funkčnosť, udržateľnosť a energetickú hospodárnosť.

Finálových, 50 najlepších projektov súťaže Wienerberger Brick Award 2018 už nájdete na stránkach spoločnosti Wienerberger. Medzinárodná porota má teraz za úlohu vybrať víťazov piatich kategórií (Pocit domova, Spolužitie, Spolupráca, Verejné priestranstvá a Inovatívna výstavba) a z nich následne aj víťaza hlavnej ceny Grand Prize a peňažnej odmeny vo výške 7000 €.  Víťazné projekty v ďalších štyroch kategóriách získajú okrem samotného ocenenia  aj  peňažnú odmenu vo výške 5000 €. Oficiálny ceremoniál  Brick Award sa bude konať dňa 28.5.2018 vo Viedni. V tom istom čase bude publikovaná aj kniha “The Brick 18,“ v ktorej bude odprezentovaných všetkých 50 nominovaných  projektov. Publikácia bude dostupná priamo v spoločnostiach Wienerberger a Tondach.