image 67483 25 v1

Výrobca okenných profilov Deceuninck kúpil turecký Pimaş

Spoločnosť Deceuninck, svetový výrobca PVC okenných a dverových systémov, obkladov a kompozitných terasových systémov, ktorá na Slovensku pôsobí pod značkou Inoutic, oznámila prevzatie vedúceho tureckého výrobcu PVC okenných profilov – spoločnosti Pimaş Plastik Insaat Malzemeleri A.S. (Pimaş). V nadväznosti na túto akvizíciu oznámila spoločnosť Deceuninck rozhodnutie o navýšení základného imania vo výške 50 miliónov eur, ktoré budú použité na ďalší strategický rozvoj spoločnosti. Na slovenskom trhu je Deceuninck zastúpený spoločnosťou Inoutic/Deceuninck spol. s. r. o.

Foto: Tom Debusschere, generálny riaditeľ spoločnosti Deceuninck

Pimaş vlastní výrobné závody v tureckom Gebze a v Rostove na Done v Rusku. Behom posledného roku zaznamenal Pimaş tržby vo výške 174 miliónov tureckých lír a zisk pred započítaním úrokov, daní a odpisov vo výške 15,77 miliónov tureckých lír. Táto spoločnosť v Turecku podniká pod značkou Pimapen, ktorá je najznámejšou tureckou značkou kvalitných PVC okien, ktoré sa distribuujú prostredníctvom siete 1200 predajných miest po celom Turecku.

Tom Debusschere, generálny riaditeľ spoločnosti Deceuninck k akvizícii uviedol: „Od chvíle, kedy Deceuninck vstúpil na turecký trh, sa nám darí zvyšovať predaj aj zisk a usilujeme sa o silnejší trhový podiel. Akvizícia spoločnosti Pimaş s Pimapen, ktorá je najznámejšou značkou okien v Turecku, pre nás znamená skvelú príležitosť. Vďaka nej sa Deceuninck stane jednotkou na druhom najväčšom európskom trhu PVC okien, na ktorom sa odhadom vyrobí približne 325 tisíc ton ročne. Akvizícia spoločnosti Pimaş zároveň predstavuje rozšírenie našich podnikateľských aktivít v Rusku, tj. na najväčšom európskom trhu s PVC oknami, ktorého veľkosť sa odhaduje na 370 000 ton ročne. Od otvorenia našej továrne v okolí Moskvy, pred desiatimi rokmi, sa nám úspešne darí zvyšovať tržby a vďaka šírke produktového portfólia taktiež zvyšovať trhový podiel.“

Zároveň s touto akvizíciou Deceuninck, ktorý v strednej Európe, Slovenskej Českej republiky, pôsobí pod značkou Inoutic, navýšil neverejnou emisiou akcií základné imanie spoločnosti o 50 miliónov eur, ktoré sú určené na financovanie rastu a inovačnú stratégiu firmy. Časť týchto finančných prostriedkov bude použitá na financovanie akvizície tureckej spoločnosti Pimaş a druhá časť získaných prostriedkov bude použitá na financovanie rastovej stratégie ako na tradičných európskych trhoch, tak na trhoch v Spojených štátoch amerických a v rozvojových krajinách v Ázii a Južnej Amerike.

Zdroj: Deceuninck