Veľtrh Coneco a sprievodné výstavy navštívilo 152 196 návštevníkov
Galéria(3)

Veľtrh Coneco a sprievodné výstavy navštívilo 152 196 návštevníkov

Medzinárodný stavebný veľtrh Coneco, veľtrh efektívneho využitia energie Racioenergia a ich sprievodné výstavy si počas piatich dní (23. - 27. marca) prezrelo na výstavisku Incheba Expo Bratislava 152 196 návštevníkov. Informovala o tom hovorkyňa spoločnosti Incheba Martina Sekulová.

Energia nad zlato bola hlavnou témou veľtržného podujatia Coneco/Racioenergia 2010. Vystavovatelia zo Slovenska a ôsmich krajín na ploche 47 750 m2 predstavili svoju ponuku predovšetkým stavebných materiálov a technológií v stavebníctve, ktoré prispievajú k úspore energií a zlepšeniu životného prostredia. Dovedna prišlo 636 firiem – vystavovateľov zo SR, ČR, Poľska, Maďarska, Chorvátska, Litvy, Nemecka, Rakúska a Rumunska.

Novinkou bolo v rámci veľtrhov Coneco/Racioenergia fungovanie Akadémie energetickej úspornosti. V jej rámci odborníci bezplatne päť dní záujemcom radili, ako šetriť energiu a peniaze domácností i firiem pri stavbe, rekonštrukcii a zatepľovaní bytového a rodinného domu alebo ďalších objektov. Poradenské služby boli zamerané aj na montáž striech, okien a dverí, na výrobu tepla z alternatívnych zdrojov a dotačný režim pre slnečné kolektory a kotly na biomasu.

Okrem dvoch hlavných veľtrhov sa súbežne konali tri tradičné výstavy – klimatizácie Climatherm, investičných príležitostí pre mestá a obce Conecoinvest a realitného trhu Slovrealinvest. Premiérovo na výstavisku uviedli výstavu Stavebná mechanizácia.

Odborníci sa zúčastnili konferencie na tému Teória a konštrukcie pozemných stavieb so zameraním na nákladovo optimálne opatrenia úspor energie. O vplyve hospodárskej krízy na stavebníctvo diskutovali účastníci na podujatí pod názvom Partnerský deň Združenia stavebných podnikateľov Slovenska (ZSPS).

Zdroj: TASR