steny ktore zarabaju
Galéria(4)

Steny, ktoré zarábajú

Postaviť modernú estetickú administratívnu alebo rezidenčnú budovu dnes nie je zriedkavosťou. Umožniť jej zarobiť si na seba nemusí byť pravidlom. S použitím inovatívnej novinky ProSol TF od spoločnosti Schüco môžete do rúk dostať dlhodobý tromf.

foto 02 big image
steny ktore zarabaju pre schuco realita uz dnes 5358 big image
foto 5 big image
Neustále sa zvyšujúce ceny energií tlačia projektantov k dôslednému znižovaniu energetickej náročnosti budov. Pasívne rodinné domy už nie sú veľkou neznámou. Aj v prípade rozsiahlejších projektov už riešenie nie je komplikované. Doteraz každého projektanta strašil veľký obvodový plášť, ktorý doslova „žral“ energiu. V prípade fasád ProSol TF však platí jednoduchá rovnica – čím väčší plášť, tým viacej získanej energie. Zelenej energie.

Riešenie treba hľadať vo fotovoltaike – energii budúcnosti. Jej hlavným výsledkom je premena slnečného žiarenia na energiu. Výhodou takejto energie je jej čistota a redukcia emisií CO2. Cez deň sa elektrina vyrába a používa na vlastnú spotrebu, prípadne sa predáva energetickému odberateľovi a večer malú časť zo siete odoberáme. Počas roka mŕtve mesiace neexistujú. Aj keď vonku panuje tvrdá zima, slnko je síce slabšie, no neustále pomáha vyrábať energiu na paneloch. Návratnosť pri budovách postavených na desiatky rokov môžete očakávať už po prvej dekáde.

Solárny fasádny modul ProSol TF nepôsobí rušivo a spĺňa parametre pre použitie na ekologické budovy. Je určený aj pre nevetrané fasády a okná. Predstavuje akési nepriehľadné sklo v medziokenných priestoroch alebo čiastočne priehľadné okná. Pri vetraných fasádach sa fotovoltaické články montujú buď priamo na opláštenie budov alebo druhou možnosťou je aj integrácia panelov priamo do izolačného skla transparentného obvodového plášťa. Veľkou výhodou je jednoduchá inštalácia rozvodov, efektivita využitia svetla a nízka závislosť na vonkajšej teplote.

Spoločnosť Schüco zúročila svoje 60-ročné skúsenosti v oblasti technológií transparentných konštrukcií budov a takmer 20-ročného pôsobenia v oblasti solárnej techniky. S podnikovou koncepciou Energy3: energiu šetriť – energiu získavať – energiu riadiť – spoločnosť nastolila inovatívny energetický koncept. Vďaka odborným znalostiam prináša styčnú plochu medzi architektúrou a životným prostredím.

Ďalšie informácie nájdete na www.schueco.sk

–>–>