Pečivo, hry a hanba

image 77290 25 v1

Obyčajné rožky budú na Slovensku aj naďalej lacné napriek tomu, že pekári pre smiešne platy takmer nemajú čo jesť. Potešujúcou správou pre fanúšikov hokeja je, že v roku 2019 budú majstrovstvá sveta opäť na Slovensku.

V duchu hesla chlieb (pečivo tiež môže byť) a hry sa pospolitosť nechá opíjať lacným rožkom. Hovoriť o obraze Slovenska v súvislosti s majstrovstvami je ešte príliš skoro, veď keď príde na lámanie chleba, presprejujeme podchod na Trnavskom mýte a znova namaľujeme odpadkové koše cestou na stanicu (pokiaľ na Šancovej ulici ešte nejaké ostali).

A propos hlavná stanica… Kým príde koniec roka 2016, stále môžeme v Bratislave podľa aktuálne platnej (či skôr mestskými právnikmi zbabranej) zmluvy očakávať, že Transprojekt skolauduje svoje dohodnuté záväzky voči mestu. No a potom by konečne mohla prísť na rad aj hlavá stanica. No, jedna smradľavá, ufúľaná a vlastne provizórna búda nám predsa nemôže pokaziť radosť z hry! Čo tam po reprezentatívnosti (príliš dlhé slovo), imidž je nanič, stačí si zapchať nos a hanbiť sa budeme zase až po majstrovstvách. Teda, nič proti hokeju, ale ani najväčší optimisti snáď neveria, že by sme fanúšikov mohli už o štyri roky ohúriť skvostom na spôsob viedenského Hauptbahnhofu. Ostatne, my sme tu doma!

Text: Mária Nováková
Foto: Dano Veselský

Komentáre